Owadobójczy preparat do drewna Hylotox

Ewa Kulesza
Larwy owadów toczą w drewnie chodniki, osłabiają strukturę i prowadzą do jej zniszczenia.
Owadobójczy preparat do drewna Hylotox

Jednym z owadobójczych preparatów ochronnych jest Hylotox produkowany przez poznańską firmę Altax. Służy do renowacji starych mebli, ram obrazów, innych elementów drewnianych porażonych przez owady.

Hylotox zwalcza między innymi kołatka (Anobium sp), spuszczela (Hylotrupes Bajulus), borodzieja (Ergates Faber), trzpiennika (Sirex sp) i miazgowca (Lyctus sp). Niszczy je przez bezpośrednie oddziaływanie substancji czynnej na układ pokarmowy. Ma postać głęboko penetrującej cieczy, gotowej do użycia.

Sposób użycia
Owady można zwalczać dwojako, w zależności od tego jak duża jest porażona przez nie powierzchnia oraz czy jest pokryta lakierem lub farbą.

Smarowanie – drewno nie pokryte lakierem ani farbą, o dużej powierzchni, miejsca żerowania larw trudne do zidentyfikowania. Metoda polega na kilkukrotnym nanoszeniu preparatu pędzlem.

Iniekcja – powierzchnia pokryta np. lakierem, miejsca żerowania larw i łatwe do zlokalizowania (jednym z objawów jest wysypująca się z otworów mączka drzewna). Preparat wprowadza się w miejsca spękań i otworów za pomocą strzykawki.

Po wykonaniu zabiegu, miejsca pokryte Hylotoxem należy szczelnie owinąć folią na około 2 tygodnie, co zwiększy skuteczność oddziaływania środka. W razie potrzeby zabieg powtórzyć dwa, trzy razy. Hylotoxu, jako środka łatwopalnego nie należy rozpylać. Pomieszczenia zamknięte starannie wietrzyć do zaniku charakterystycznego zapachu. Okres karencji wynosi dwa tygodnie (środek jest szkodliwy dla zdrowia). Przechowywać w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach z dala od ognia, magazynów spożywczych i pasz. Chronić przed dziećmi i osobami postronnymi.

Uwagi

Wydajność0,1 do 0,3 litra preparatu na 1 m² drewna
Skład chemicznyalfametryna, benzyna lakowa
AtestyPaństwowy Zakład Higieny nr 340/B-480/90
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl