Impregnat przeciw glonom i mchom Algat

Ewa Kulesza
Algat to preparat przeznaczony do walki z glonami, mchami i porostami rozwijającymi się na tynkach, murach, powierzchniach kamiennych, drewnianych, ceramicznych i bitumicznych. Jego producentem jest poznańska firma Altax.
Impregnat przeciw glonom i mchom Algat

Likwiduje niebezpiecznie śliskie powierzchnie tarasów, bruku itp.; zapobiega rozrostowi glonów, które te powierzchnie porastają. Zaleca się go do mycia nagrobków i pomników oraz usuwania zielonego nalotu z powierzchni przygotowywanych do renowacji (np. płotów, pergoli). Jest bezpieczny dla środowiska.

Sposób użycia
Powierzchnię porośniętą glonami należy obficie spryskać preparatem lub posmarować przy użyciu pędzla; po kilku lub kilkunastu godzinach usunąć mechanicznie resztki obumarłych glonów i spłukać czystą wodą. Oczyszczone i przeschnięte powierzchnie ponownie trzeba spryskać impregnatem w celu zabezpieczenia przed obrastaniem glonami. Impregnatu nie należy stosować wraz z detergentami. Zużycie preparatu zależy od stopnia porażenia glonami. Jeden litr preparatu wystarcza maksymalnie do pokrycia 16 m² powierzchni.

Produkt
Jest sprzedawany w butelkach o pojemności 570 ml z atomizerem i pięciolitrowych kanistrach. Powinien być przechowywany w oryginalnych, zamkniętych opakowaniach, w temperaturze od 5
do 35°C. Skład chemiczny: wodny roztwór czwartorzędowych soli amonowych, środki modyfikujące
i inne.

Atest PZH nr B-600/97.

od 7 lat
Wideo

Czy w Boże Ciało możesz zrobić przelew lub zakupy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl