Drewnosol środek do impregnacji drewna

Redakcja
Drewnosol to solny środek do impregnacji drewna i materiałów drewnopochodnych (płyt pilśniowych). Chroni przed grzybami powodującymi rozkład brunatny, siniznę i pleśnienie oraz przed owadami - technicznymi szkodnikami drewna. Jego producentem jest poznańska firma Altax.

Może być stosowany do zabezpieczania nie zmontowanych elementów np. więźby dachowej, drewnianego poszycia dachów, elementów podpodłogowych, ścian działowych itp. w skład preparatu wchodzą związki miedzi, cynku, boru i kwasy organiczne; ma postać drobnokrystalicznego sypkiego proszku o barwie biało-niebieskiej; trwale barwi drewno na kolor zielono-niebieski. Jest sprzedawany w postaci koncentratu, opakowaniach po 1,2; 5 i 20 kilogramów.

Sposób użycia
Drewno przeznaczone do impregnacji powinno być powietrzno-suche (do 20% wilgotności) i surowe (nielakierowane i niemalowane). Powierzchnia płyt pilśniowych musi być czysta, sucha i gładka. Drewnosol należy przygotować w postaci 10% roztworu (1 kg preparatu rozpuścić w 9 litrach ciepłej wody). Impregnację drewna budowlanego lub płyt pilśniowych należy wykonać przez dwu-, trzykrotne smarowanie pędzlem, oprysk lub 30-minutową kąpiel. Po zabiegu drewno należy ułożyć w stos (na przekładkach) i sezonować pod zadaszeniem przez okres niezbędny do uzyskania wymaganej wilgotności. Kilogram Drewnosolu (10 litrów 10% roztworu) wystarcza do zabezpieczenia 30 m² powierzchni impregnowanego drewna.

Przeciwwskazania
Drewnosolu nie należy używać do impregnacji drewna stosowanego w magazynach żywności i pasz, obiektach przemysłu spożywczego ani do zabezpieczania konstrukcji drewnianych narażonych na stałe działanie wody i kontakt z gruntem. Elementy impregnowane Drewnosolem, które mogą mieć bezpośredni kontakt ze skórą należy zabudować. Jeżeli zachodzi potrzeba zaimpregnowania więźby po wzniesieniu, należy zadbać o to, by do jej montażu nie użyto łączników metalowych bez zabezpieczenia antykorozyjnego. Po wyschnięciu preparat nie wykazuje właściwości korozyjnych.

Atesty:

  • Atest higieniczny PZH nr 182/B-281/90
  • Aprobata Techniczna ITB AT-15-2163/96.
od 7 lat
Wideo

Czy w Boże Ciało możesz zrobić przelew lub zakupy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl