Spis treści
Ile kosztuje mycie dachu? Cena za metr kwadratowy
Samodzielne mycie dachu to czynność dość ryzykowna, choć nie brakuje śmiałków, którzy podejmują się tego zadania. Jeżeli nie boisz się pracy na dużych wysokościach oraz masz niezbędne narzędzia i preparaty, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś podjął to wyzwanie.
Średnia cena mycia dachu waha się od kilku kilkadziesiąt zł za m kw. Koszt usługi zależy od wielkości dachu i rodzaju pokrycia. Czyszczenie pokrycia z blachodachówki jest tańsze niż w przypadku dachówki ceramicznej. Najwięcej zapłacisz za usuwanie z dachu mchu oraz za odgrzybianie (jeśli zachodzi taka konieczność). Firmy świadczące czyszczenie dachu stosują najczęściej mycie ciśnieniowe i chemiczne. Jeżeli wejście na dach wymaga użycia dodatkowych zabezpieczeń, ostateczna cena za usługę może być wyższa. Najczęściej jednak zlecenie jest realizowane przy pomocy mycia z wykorzystaniem dostępu linowego.
Zobacz, ile w przybliżeniu kosztuje mycie dachu w poszczególnych województwach:
- województwo dolnośląskie: 16,70-21,50 zł/m kw.
- województwo kujawsko-pomorskie: 17,50-25,50 zł/ m kw.
- województwo lubelskie: 16,70-23,90 zł/m kw.
- województwo lubuskie: 17,80-25,60 zł/m kw.
- województwo łódzkie: 18-26,90 zł/m kw.
- województwo małopolskie: 17,20-27 zł/m kw.
- województwo mazowieckie: 16-30 zł/m kw.
- województwo opolskie: 18,50-25,70 zł/ m kw.
- województwo podkarpackie: 18,30-25 zł/m kw.
- województwo podlaskie: 17,10-24,40 zł/m kw.
- województwo pomorskie: 17,20-26,60 zł/m kw.
- województwo śląskie: 18,50-26,20 zł/m kw.
- województwo świętokrzyskie: 18,70-24 zł/m kw.
- województwo warmińsko-mazurskie: 17,60-24,80 zł/m kw.
- województwo wielkopolskie: 17,60-24,90 zł/m kw.
- województwo zachodniopomorskie: 17,10-29 zł/m kw.
Czyszczenie dachu, zwłaszcza w przypadku dachówki betonowej, powinno zakończyć się hydrofobową impregnacją. W przeciwnym razie efekty mycia nie utrzymają się zbyt długo.
Profesjonalne czyszczenie dachu ma wiele korzyści. Po pierwsze, poprawia estetykę dachu i wydłuża jego trwałość, zapobiegając dalszym uszkodzeniom. Po drugie, zapewnia dobrą izolację, co ogranicza koszty energii. Najważniejsze jest jednak to, że regularne profesjonalne czyszczenie dachu ułatwia wczesne wykrywanie uszkodzeń i zapobiega konieczności remontu dachu lub wymiany całego pokrycia – czytamy na stronie firmy zajmującej się czyszczeniem dachów.
Co zawiera podstawowa cena mycia dachu?
Zwróć uwagę, że cena może się także różnić w zależności od konkurencyjności rynku oraz renomy i doświadczenia firmy wykonującej usługę. Musisz również uwzględnić dodatkowe koszty, takie jak transport czy materiały używane do mycia i impregnacji dachu. Przed podjęciem decyzji porównaj oferty różnych firm oraz sprawdź o nich opinie. Sporo firm w cenie podstawowej zawiera takie usługi, jak:
- mycie metodą alpinistyczną z dostępu linowego, podnośnika lub aluminiowych rusztowań,
- odgrzybianie dachu,
- biodegradowalne detergenty wysokiej jakości,
- mycie hydrodynamiczne i czyszczenie chemiczne,
- ubezpieczenie OC ekipy wykonującej prace na wysokościach,
- bezgotówkowe metody płatności.
Samodzielne mycie dachu ostatecznie może nie spełnić twoich oczekiwań, zwłaszcza jeśli musisz uporać się z mchem lub trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Fachowcy dysponują specjalistycznym sprzętem, który pozwala im bezpiecznie wykonać swoją pracę. Ponadto mają oni wiedzę i doświadczenie, dzięki którym możesz mieć nadzieję, że prace zostaną wykonane na, nomen omen, najwyższym poziomie.
Może cię też zainteresować: Planujesz montaż dachu, ale gubisz się w rodzajach dachówek? Sprawdź wady oraz zalety dachówki ceramicznej i betonowej
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?