Okna dachowe zamontuj głębiej w dachu

Artykuł sponsorowany
Obniżony montaż okien poprawia izolacyjność termiczną i sprawia, że okno jest bardzie zlicowane z powierzchnią dachu.
Obniżony montaż okien poprawia izolacyjność termiczną i sprawia, że okno jest bardzie zlicowane z powierzchnią dachu. Velux
Okna dachowe są o wiele bardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych niż te tradycyjne pionowe. Dlatego firma VELUX proponuje nowatorskie rozwiązanie, które pozwala na obniżony montaż, dzięki któremu można poprawić parametry izolacyjne okna.

Dwa poziomy montażu okien dachowych

Nowa Generacja okien dachowych, charakteryzuje się prostym i szybkim montażem. Nowy kątownik montażowy dokładnie wyznacza wysokość montażu. Umieszcza się go we wrębie na ościeżnicy w miejscu zaznaczonym czerwoną (poziom standardowy) lub niebieską linią (poziom obniżony o 4 cm). Dach wygląda lżej i ładniej, kiedy okna nie wystają ponad jego powierzchnię. Unikamy w ten sposób powstawania mostków termicznych, które powodują straty ciepła. Montując okno VELUX wraz z kołnierzem do obniżonego montażu i przy zastosowaniu ramy izolacyjnej BDX można poprawić współczynnik przenikania ciepła o 0,1 W/m²K. O wyborze wysokości montażu decydujemy przy zakupie produktów, wybierając odpowiedni kołnierz uszczelniający. Do pogłębionego montażu dedykowane są kołnierze uszczelniające EDJ i EDN - do montażu okien pojedynczych i EKJ - do montażu okien w zestawach.

Energooszczędne okna dachowe

Okna Nowej Generacji VELUX zawdzięczają lepszy bilans energetyczny zmienionej konstrukcji ThermoTechnology™. Drewniane skrzydło i ościeżnicę połączono z polistyrenem ekspandowanym, który jest trzy razy lepszym izolatorem niż drewno. Współczynnik przenikania ciepła dla okien linii Standard Plus wynosi Uw=1,3 W/m²K. Powierzchnia szyby zwiększyła się nawet o 10%, dzięki czemu do wnętrza wpada więcej światła. Dodatkowo, straty ciepła minimalizuje również zastosowanie produktów montażowych, które zapewniają prawidłową izolację przeciwwilgociową i termiczną. Dzięki nim okno jest dobrze zabezpieczone i szczelnie połączone z dachem. W ofercie VELUX są trzy typy produktów: zestaw izolacyjny BDX, wokółokienna izolacja przeciwwilgociowa BFX i wokółokienna paraizolacja BBX.   

Ciepły i szczelny montaż okna dachowego ułatwiają gotowe zestawy izolacyjne.
Ciepły i szczelny montaż okna dachowego ułatwiają gotowe zestawy izolacyjne. Velux

Nagradzamy za lojalność

Wraz ze startem sezonu budowlanego rozpoczęła się akcja konsumencka firmy VELUX „Premiujemy trafny wybór”. Przy kolejnych zakupach, klienci firmy mogą liczyć na zwrot nawet do 400 zł. Rejestracja trwa do końca 2016 roku.

Posiadacze okien dachowych VELUX i osoby planujące ich zakup nie mogą przegapić tej okazji. Aby wziąć udział w promocji wystarczy zarejestrować swoje okno dachowe na stronie www.velux.pl/trafnywybor, a do zgłoszenia dołączyć skan faktury. Nie ma znaczenia, czy okna zostały zakupione wczoraj, rok temu lub wielu lat temu - za każde zgłoszone okno klient otrzymuje bon premiowy o wartości 50 zł. W ciągu dwóch lat można zakupić kolejne produkty firmy VELUX i po rejestracji otrzymać zwrot gotówki nawet do 400 zł!

Okna dachowe zamontuj głębiej w dachu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl