Nowość w ofercie! Stalowy kwadratowy system rynnowy Flamingo iQ

Materiał informacyjny BUDMAT

Tu podaj tekst alternatywny

Flamingo iQ to stalowa kwadratowa rynna z ukrytym mocowaniem. Doskonale pasuje do wszystkich rodzajów dachów. Perfekcyjnie komponuje się zarówno z nowoczesnymi projektami domów, np. w typie nowoczesnej stodoły, jak i z tymi utrzymanymi w klasycznej stylistyce.

Flamingo iQ to nowa odsłona kultowego systemu rynnowego Flamingo, który od 15 lat zachwyca inwestorów.

Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym we Flamingo iQ jest hak ukryty. Podparcie rynny zostało tu przeniesione do jej wnętrza. Mocowania są niewidoczne z zewnątrz, dzięki czemu Flamingo iQ z powodzeniem może konkurować z dostępnymi na rynku systemami rynnowymi z maskownicą - zarówno pod kątem estetyki, jak i ceny. Hak ukryty dostępny jest w dwóch wariantach: mocowanych do deski czołowej oraz do krokwi.

Efekt jednolitej, idealnie gładkiej powierzchni, bez potrzeby stosowania maskownicy, wzmacnia dodatkowo podwójna wulstwa skierowana do wewnątrz rynny. Właśnie dzięki temu rozwiązaniu, rynna jest nie tylko wyjątkowo estetyczna, ale i bardzo sztywna, co z kolei przekłada się na odporność na odkształcenia i gwarantuje, że rynna nie faluje i zawsze zachowuje nieskazitelną linię.
W ramach mocowań systemu rynnowego, do wyboru mamy w sumie pięć różnych haków, które pozwalają na dobór rozwiązania odpowiedniego do specyfiki dachu. Dla przykładu, na większych połaciach idealnie sprawdzi się hak bednarkowy krótki, ze zmodyfikowaną, wysoką podstawą montażową. Takie rozwiązanie zapewnia optymalną wentylację pod pasem nadrynnowym oraz umożliwia wykonanie estetycznej obróbki deski okapowej z wykorzystaniem blachy na rąbek stojący, bez ryzyka kolizji rynny z rąbkami obróbki.

System rynnowy Flamingo iQ łączy wizualną perfekcję z walorami użytkowymi. Flamingo iQ jest w stanie odebrać więcej wody niż inne stalowe rynny kwadratowe na rynku w swojej grupie rozmiarowej. Poradzi sobie znakomicie przy większych połaciach oraz w przypadku ekstremalnych opadów, z którymi mamy coraz częściej do czynienia na skutek zmian klimatycznych. System pozwala obsłużyć do 180 m2 powierzchni dachu na jednym spuście w zależności od jego posadowienia.

Na poprawę drożności i szczelności systemu mają także wpływ złagodzone promienie gięcia. Dopracowany kształt rynny zapobiega odkształceniom, zapewnia lepsze doleganie uszczelki, a ponadto poprawia drożność systemu bez ryzyka osadzania się w narożnikach zanieczyszczeń, takich jak: liście czy drobne gałązki.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom powstałym w oparciu o wieloletnie doświadczenie w produkcji stalowych systemów rynnowych otrzymaliśmy produkt niezawodny i funkcjonalny. Jego wyjątkowe cechy w połączeniu z najwyższej jakości surowcem z renomowanej, skandynawskiej huty SSAB pozwoliły nam udzielić aż 50 lat gwarancji na Flamingo iQ.

System Flamingo iQ jest przystosowany do instalacji na ostatnim etapie montażu dachu, co pozwala uniknąć uszkodzeń w trakcie prac dekarskich. Orynnowanie można montować i demontować bez konieczności zdejmowania pasa nadrynnowego, a to niewątpliwy atut w przypadku prac renowacyjnych.

Symetryczny kształt znacząco wpływa na komfort i bezpieczeństwo instalacji. Flamingo iQ można montować dowolną stroną bez konieczności uciążliwego obracania rynny podczas pracy na wysokościach.

System rynnowy Flamingo iQ jest kompatybilny ze wszystkimi dachami i obróbkami dachowymi marki Budmat, dzięki czemu uzyskujemy spójność zastosowanych rozwiązań i tym samym najwyższe walory estetyczne. Produkt dostępny w najbardziej popularnym na rynku kolorze antracytowym.

Stalowy kwadratowy system rynnowy Flamingo iQ - Inteligentna Estetyka

Więcej informacji: rynnyflamingo.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl