Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu?

Artykuł sponsorowany
Balkon na poddaszu to nie tylko więcej światła, ale i przestrzeni. A to tylko jedno z możliwych rozwiązań.
Balkon na poddaszu to nie tylko więcej światła, ale i przestrzeni. A to tylko jedno z możliwych rozwiązań. VELUX
Produkty firmy VELUX od lat dostarczają światło i świeże powietrze do pomieszczeń na poddaszu. Teraz, dzięki nowej kategorii produktów: „Więcej przestrzeni” użytkownicy otrzymują jeszcze jedną korzyść: poczucie przestrzeni i możliwość atrakcyjnego powiększenia pomieszczeń pod dachem.

Kolekcja obejmuje cztery produkty: lukarnę, balkon dachowy, okno balkonowe i dodatkowe elementy doświetlające.   W zależności od możliwości, w każdym pomieszczeniu można zastosować inne rozwiązanie i cieszyć się panoramicznym widokiem oraz ciekawą aranżacją wnętrza, w którym można poczuć się prawie jak na zewnątrz.

Lukarna VELUX  - zyskaj więcej przestrzeni

To nowe, innowacyjne rozwiązanie firmy VELUX, które jest alternatywą dla tradycyjnej lukarny. Okna dachowe montowane są w cztero- lub sześcioelementowe zestawy, dzięki wykorzystaniu gotowego kompletu wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych. Od zewnątrz całość wygląda bardzo estetycznie i uatrakcyjnia bryłę budynku. Dla mieszkańców poddasza największa różnica zauważalna jest jednak od środka pomieszczenia, które zyskuje dużo więcej przestrzeni i nabiera nowoczesnego charakteru. Co więcej, okna zamontowane z wykorzystaniem lukarny VELUX, zapewniają nieograniczony widok na zewnątrz i doprowadzają do pomieszczenia jeszcze więcej światła i świeżego powietrza. Lukarna VELUX daje użytkownikom bardzo dużą elastyczność, gdyż w zestawy można łączyć dowolne okna dachowe. Dla podniesienia komfortu, okna można wyposażyć w system sterowania elektrycznego VELUX INTEGRA® oraz dodatkowe produkty: rolety wewnętrzne i markizy.

Lukarna dachowa.
Lukarna dachowa. VELUX

Balkon na poddaszu – otwórz się na świat

Kolejne produkty z nowej kategorii to balkon dachowy i oko balkonowe. Można je zastosować zarówno w małym mieszkaniu, jak i dużym apartamencie. Balkon dachowy VELUX GDL Cabrio, to specjalne okno, które można przekształcić w niewielki balkon. Polecane jest do poddaszy bez ścianki kolankowej. Górną część unosi się do kąta 45°, dolna z barierkami po bokach wysuwa do przodu. Co więcej, balkon jest tak duży, że swobodnie mogą korzystać z niego dwie osoby.

Balkon dachowy VELUX GDL Cabrio.
Balkon dachowy VELUX GDL Cabrio. VELUX

Drugie rozwiązanie – okno balkonowe VELUX GEL umożliwia wyjście na taras, który można  zbudować na zewnątrz niezależnie od rodzaju poddasza: może być ze ścianką kolankową lub bez. Górną część można bezstopniowo uchylić do kąta 45° lub zatrzymać w dowolnej pozycji. Dolna dostępna jest w wersji otwieranej na prawą lub lewą stroną oraz jako nieotwierana. Na poddaszach bez ścianki kolankowej balkon wbudowany jest w istniejącą konstrukcję dachu. W domach ze ścianką kolankową, taras jest niezależną konstrukcją zewnętrzną. Wielkość tarasu zależy od nas, a okna balkonowe można łączyć w zestawy z innymi oknami dachowymi i w ten sposób tworzyć jeszcze większe przeszklenie.

Elementy doświetlające – wypełnij wnętrze światłem

Ostatnią grupą produktów są dodatkowe elementy doświetlające, które umożliwiają atrakcyjne przedłużenie okna w dół.  W pomieszczeniach ze ścianką kolankową można zastosować otwierane uchylnie pionowe okno kolankowe (VELUX VFE) lub nieotwierany element pionowy (VELUX VIU).  Do poddaszy bez ścianki kolankowej przeznaczone są dolne elementy doświetlające (VELUX GIL lub GIU), które montowane są pod tym samym kątem, co okno zainstalowane powyżej. Okna z elementami doświetlającymi warto łączyć w zestawy - montować bezpośrednio obok siebie lub jedno nad drugim.

Montaż produktów VELUX z kategorii „Więcej przestrzeni” nie wymaga dużego nakładu pracy. Warto rozważyć te rozwiązania, gdy planujemy remont lub adaptację poddasza, szczególnie gdy uświadomimy sobie co możemy zyskać. I nie chodzi tylko o walory estetyczne, lecz przede wszystkim o jakość i komfort mieszkania.

Więcej informacji na stronie: http://www.velux.pl/produkty/okna-dachowe/wiecej-przestrzeni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl