System rynnowy bezokapowy - maskownica podsufitkowa

Katarzyna Laszczak
Katarzyna Laszczak
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom projektantów i wykonawców, producent systemów odprowadzania wody deszczowej Galeco, opracował alternatywny sposób montażu systemu BEZOKAPOWEGO. Dzięki maskownicy podsufitkowej umożliwiono wykonanie spójnej i estetycznej zabudowy poziomu rynnowego, przy jednoczesnym wyprowadzeniu rury spustowej na zewnątrz elewacji.

System BEZOKAPOWY to rozwiązanie dedykowane obiektom nieposiadającym tradycyjnego okapu, przeznaczone do montażu w ociepleniu budynków. Brak konieczności tradycyjnego umieszczenia rur na zewnątrz elewacji powoduje nie tylko uzyskanie dyskretnego i designerskiego efektu. Przykrywająca rynnę maskownica zatrzaskiwana jest za pomocą haka doczołowego, w którego dolnej części znajdują się zamki, dzięki czemu poszczególne elementy można zdemontować w dowolnym momencie, co znacznie ułatwia przeprowadzenie wszelkich prac konserwatorskich. System BEZOKAPOWY został zaprojektowany i wyprodukowany na bazie trzech podstawowych materiałów znanych z dotychczasowej oferty Galeco: stali powlekanej, LUXOCYNKU oraz PVC-U. Taka kombinacja gwarantuje optymalizację wymaganych parametrów w zależności od przeznaczenia konkretnego elementu.

Pomimo gwarancji stabilności systemu BEZOKAPOWEGO, niektórzy wybierają rozwiązanie tradycyjne – zewnętrzny system odprowadzania wody deszczowej. To dlatego, od niedawna, nie trzeba wybierać między estetyką a jakością – Galeco wprowadziło do oferty alternatywną wersję montażu innowacyjnego systemu BEZOKAPOWEGO.

System rynnowy bezokapowy - maskownica podsufitkowa


Montaż tradycyjny i alternatywny – różnice

Oba sposoby montażu przebiegają zasadniczo w bardzo podobny sposób, należy jednak pamiętać o kilku drobnych, choć istotnych różnicach.
Tradycyjny montaż systemu BEZOKAPOWEGO odbywa się w trakcie wykonywania ocieplenia budynku, ponieważ wtedy zachodzi możliwość zabudowania elementów spustowych. Bruzda w ścianie budynku, w której będzie biegła rura spustowa, powinna mieć minimum 30 cm szerokości i głębokość zgodną z bazą Galeco Cad. Dzięki takiemu rozwiązaniu klasyczny montaż umożliwia wykorzystanie systemu wykonanego z PVC, ponieważ w zabudowie elewacji rury są w mniejszym stopniu narażone na działanie czynników atmosferycznych.
Czym zatem rożni się montaż alternatywny? Po pierwsze w trakcie montażu nie trzeba uwzględniać bruzdy przeznaczonej na umieszczenie rury spustowej. Dzięki zastosowaniu maskownicy podsufitkowej, alternatywny montaż systemu BEZOKAPOWEGO daje równie estetyczny i nowoczesny efekt. Maskownica to element blacharski służący do zakrycia całego poziomu rynnowego poprzez zatrzaśnięcie jej w zamki doczołowych haków rynnowych. Posiada specjalny profil umożliwiający połączenie z panelem podsufitki DECOR, którego drugi koniec jest umieszczany w standardowej listwie podsufitkowej J. Po przejściu rurą spustową przez panel podsufitki pozostałe elementy pionu spustowego instalowane są tak samo jak elementy tradycyjnego systemu BEZOKAPOWEGO.
Alternatywny sposób montażu uwzględnia wykonanie tradycyjnego okapu z jego dowolnie dobraną długością.

System rynnowy bezokapowy - maskownica podsufitkowa

Niezależnie od tego czy stawiamy na tradycyjny system zewnętrzny, czy innowacyjny – w ociepleniu budynku, system BEZOKAPOWY to połączenie zaawansowanej funkcjonalności z nowoczesną stylistyką – przeznaczony do orynnowania domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych i małych obiektów przemysłowych.

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl