Płaski i sferyczny moduł szklany do płaskiego dachu – gdzie się sprawdzą?

Artykuł sponsorowany

Płaski dach jest coraz częściej wybierany przez właścicieli nowoczesnych domów. Jeśli się na niego decydujesz, warto pomyśleć o odpowiednich oknach do płaskiego dachu, które znacząco podniosą komfort przebywania w budynku. Warto zapoznać się przede wszystkim z zaletami dwóch popularnych rodzajów okien, którymi są sferyczny moduł szklany oraz płaski moduł szklany. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania konkretnego typu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule, który przygotowaliśmy we współpracy ze specjalistami marki VELUX.

Z tekstu dowiesz się:

 • czym się charakteryzuje sferyczny moduł szklany,
 • jakie zalety posiada płaski moduł szklany,
 • w jakich miejscach sprawdzi się moduł sferyczny i płaski.

Okna do dachów płaskich to doskonały sposób na wpuszczenie naturalnego światła i świeżego powietrza wprost do serca Twojego domu. W przeciwieństwie do modeli fasadowych, które rozjaśniają tylko jedną stronę pomieszczenia, okno do płaskiego dachu można umieścić dokładnie nad miejscem pracy albo ulubioną przestrzenią odpoczynku lub zabawy. Dowiedz się, jakie zalety mają dwa najpopularniejsze modele okna dachowego do dachu płaskiego VELUX.

Sferyczny moduł szklany – nowoczesna budowa i liczne zalety

Okna do płaskiego dachu ze sferycznym modułem szklanym mają innowacyjną konstrukcję z izolowanym profilem ościeżnicy i skrzydłami wykonanymi z twardego PCV. Szczególną uwagę zwróć na szybę zastosowaną w tym modelu – została ona wykonana w technologii CurveTech (jest lekko wygięta), a do jej produkcji użyto energooszczędnego pakietu szybowego ze szkłem hartowanym, klejonym bezpiecznie od wewnątrz. Takie rozwiązania technologiczne modułu sferycznego szklanego są dla Ciebie gwarancją licznych korzyści funkcjonalnych, takich jak:

 • nieprzyleganie do okna wody, liści i innych zanieczyszczeń,
 • optymalna efektywność energetyczna, a w dłuższej perspektywie oszczędność (wpływ na to mają rama PCV o wysokiej izolacyjności i energooszczędne potrójne pakiety szybowe),
 • nieograniczony dostęp naturalnego światła,
 • brak potrzeby konserwacji okna (dzięki naturalnemu odprowadzaniu wody),
 • doskonałe tłumienie hałasów z zewnątrz (deszcz, grad i inne).
  Sferyczny moduł szklany widziany z powierzchni płaskiego dachu

Płaski moduł szklany – trwałe piękno okna do płaskiego dachu

Drugi wymieniony rodzaj okna do płaskiego dachu to klasyczny płaski moduł szklany. Jest wykonany z 4-milimetrowego szkła odpornego na zarysowania z aluminiowymi profilami na krawędziach, które dodatkowo zabezpieczają całość przez zniszczeniem. Jego największe zalety to:

 • doskonałe tłumienie hałasu spowodowanego przez opady deszczu i gradu, a także innych dźwięków pochodzących z zewnątrz,
 • nieograniczony dostęp do naturalnego światła,
 • wysoka efektowność energetyczna i oszczędność (rama o wysokiej izolacyjności oraz energooszczędna szyba zespolona ze szkłem hartowanym),
 • konstrukcja ułatwiająca utrzymanie okna w czystości od zewnątrz i od środka (łatwo zmywalna powłoka znacznie pomaga w efektywnym czyszczeniu).Okno do płaskiego dachu pomaga skutecznie oświetlić dużą kuchnię

Okno dachowe do dachu płaskiego – jakie wybrać?

Okna do płaskiego dachu ze sferycznym modułem szklanym możesz montować nawet w całkowicie płaskim dachu (kąt nachylenia 0-15º). Ze względu na brak konieczności konserwacji sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach, czyli z ograniczoną możliwością wychodzenia na dach.

Okna do dachów płaskich z płaskim modułem szklanym są bardziej klasyczne i dyskretne. Będą idealne, jeśli kąt nachylenia dachu Twojego domu mieści się w przedziale 2-15º i poszukujesz czegoś, co nie rzuca się w oczy, ale doskonale harmonizuje z płaskim dachem i jest funkcjonalne.

Co ważne, w przypadku produktów VELUX oba moduły możesz wybrać w wersji sterowanej zdalnie. System zdalnej obsługi VELUX INTEGRA znacznie ułatwi Ci otwieranie i zamykanie okien do dachów płaskich.

Moduł płaski lub sferyczny oferuje wiele korzyści, ale możesz dodać do nich także inne – jeśli zdecydujesz się na rolety regulujące ilość wpadającego światła oraz markizy chroniące pomieszczenie przed nagrzewaniem. Takie zestawy znajdziesz w ofercie VELUX. Jesteś lub będziesz posiadaczem domu z płaskim dachem? Koniecznie je sprawdź!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl