Okna balkonowe i balkony dachowe

Partnerem cyklu jest velux
Balkon kojarzy się z przestrzenią dostępną tylko dla użytkowników parteru lub wyższych kondygnacji bez poddasza. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom – okno balkonowym i balkonom dachowym - marzenia o prywatnym tarasie mogą spełnić także mieszkańcy poddasza. Przeczytaj tekst i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przed wyborem takich okien.

Dzięki instalacji balkonu dachowego czy okna balkonowego na poddaszu zyskujemy dodatkową przestrzeń i możliwość podziwiania widoków na zewnątrz. Takie rozwiązania nie tylko wyglądają bardzo atrakcyjnie, ale także zapewniają więcej naturalnego światła i świeżego powietrza w pomieszczeniu, co dobrze wpływa na zdrowie domowników.

Balkon dachowy i okno balkonowe można montować w dachach o kącie nachylenia od 35 do 53°.Te produkty dostępne w ofercie renomowanych producentów okien dachowych np. firmy VELUX. Balkon dachowy to specjalne okno VELUX GDL Cabrio, które po otwarciu przekształca się w balkon. Przeznaczone jest do montażu w dachach bez ścianki kolankowej. Górna część to okno, które można otworzyć aż do kąta 45° lub zatrzymać w dowolnym miejscu, dolna część z wbudowanymi barierkami po bokach jest wysuwana do pionu i po otwarciu tworzy balkon. Okno może mieć szerokość nawet 114 cm, więc swobodnie zmieści dwie osoby.

Drugie rozwiązanie - okno balkonowe VELUX GEL, to system elementów okiennych i drzwiowych, który umożliwia wyjście na taras. Górną część obsługuje się jak okno uchylno-obrotowe – można je bezstopniowo uchylić do kąta 45° lub zatrzymać w dowolnej pozycji. Dolna część dostępna jest w wersji otwieranej na prawą lub lewą stronę oraz jako nieotwierana. Na poddaszach bez ścianki kolankowej balkon wbudowany jest w istniejącą konstrukcję dachu, co pozwala na pełne wykorzystanie powierzchni poddasza bez

konieczności dodatkowych prac. W domach ze ścianką kolankową, taras może być niezależną konstrukcją zewnętrzną lub być częścią tej konstrukcji np. wyjścia na taras nad garażem.

Okno balkonowe lub balkon dachowy to gwarancja oszczędności energii. W oknach zastosowano pakiet trzyszybowy o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Od wewnątrz okno zostało wyposażone w szybę bezpieczną, laminowaną o klasie odporności antywłamaniowej P2A, z kolei od zewnątrz w szybę hartowaną z powłoką łatwozmywalną i antyroszeniową, ograniczającą powstawanie zabrudzeń oraz eliminującą kondensację pary wodnej. Dla jeszcze większego komfortu okna przystosowane są do montażu rolet wewnętrznych, które umożliwiają kontrolowanie ilości wpadającego światła. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na rolety zaciemniające lub plisowane, rzymskie czy dekoracyjne, które będą rozpraszały światło słoneczne.

Montaż balkonu dachowego czy okna balkonowego, daje bardzo duże możliwości aranżacji. Produkty można łączyć w zestawy z innymi dachowymi, tworząc sposób jeszcze większe przeszklenie. Takie rozwiązania można stosować w różnych budynkach na poddaszu, ze ścianką kolankową i bez, w budynkach jedno i wielorodzinnych. Jest to szczególnie cenne dla właścicieli mieszkań w starych kamienicach, gdzie adaptacja poddasza staje się coraz popularniejsza

Pełnia lata to czas remontów oraz intensywne prace na budowach. Już teraz warto pomyśleć o tych rozwiązaniach, aby w przyszłe wakacje spędzić na prywatnym tarasie na poddaszu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl