Nowa wełna drzewna

Ewa Kulesza
W ofercie firmy Knauf Insulation są dostępne nowe materiały izolacyjne, w tym płyty Heraklith® z wełny drzewnej wiązanej magnezytem.

Płyty Heraklith® zapewniają doskonałą izolację akustyczną przegród budowlanych. Przy izolacji stropów garaży podziemnych i stropów nad piwnicami oraz ścian zewnętrznych w budynkach szkieletowych stanowią nie tylko termoizolacje, ale skutecznie ograniczają rozchodzenie się dźwięków powietrznych.

Rozwiązania technologiczne firmy Knauf Insulation gwarantują najlepsze właściwości:

  • Znakomita izolacyjność akustyczna
  • Paroprzepuszczalność
  • Niezapalność – klasa reakcji na ogień B-s1, d0
  • Elastyczność płyt, które nie odkształcają się trwale
  • Obojętne zachowanie w stosunku do metali, betonów i innych materiałów budowlanych i malarskich
  • Odporność biologiczna na szkodniki roślinne i zwierzęce
  • Idealna powierzchnia do tynkowania

Drewno i dodatki

Płyty z wełny drzewnej mają różne obszary zastosowań. W zależności od tego, czy są wykonane w 100% z wełny drzewnej, czy też z wełny i dodatków, różne będą ich właściwości termoizolacyjne.
Heratekta M3 - to wielowarstwowa płyta budowlana termoizolacyjna z rdzeniem ze styropianu i obustronnymi warstwami wierzchnimi Heraklith z wełny drzewnej wiązanej magnezytem. Stosuje się ją do izolacji ścian, stropów, słupów i eliminacji mostków cieplnych. Do otynkowania lub do zastosowań bez tynkowania (konieczne jest zabezpieczenie przed bezpośrednim działaniem wody). Płyta ta o grubości 125 mm ma opór cieplny RD = 3,10 m²K/W.

Heraklith BM

Nowa wełna drzewna

Lekka płyta budowlana z wełny drzewnej wiązana magnezytem o wysokiej dokładności wymiarowej. Termoizolacyjna, akumulująca ciepło, przepuszczalna dla pary wodnej, niezapalna. Elastyczna, nie odkształca się trwale, obojętna w stosunku do wszelkich materiałów budowlanych, o idealnej przyczepności tynków. Stosuje się ją jako nie konstrukcyjne poszycie konstrukcji drewnianej  w budownictwie szkieletowym, do zabudowy poddaszy oraz do wykonywania ścianek działowych o wysokiej izolacyjności akustycznej (Rw = 61 dB), do poprawy izolacyjności na dźwięki uderzeniowe w stropach. Opór cieplny RD dla płyty o grubości 100 mm wynosi 1,33 m²K/W.

Tektalan C-HA

Nowa wełna drzewna

Wielowarstwowa lekka płyta, wykonana z niepalnej wełny kamiennej z jednostronną warstwą wierzchnią wełny drzewnej Heraklith wiązanej cementem, grubość ok. 45 mm i umieszczoną na odwrocie powłoką z włókniny szklanej. Izolacja dźwiękowa: Rw = 33 dB, stabilna powierzchnia, nadająca się do chodzenia. Stosuje się do poprawiania izolacji dźwiękowej budowli komunikacyjnych, takich jak tunele, galerie itp. oraz wyciszania budowli przemysłowych i pomieszczeń technicznych. Opór cieplny RD dla płyty o grubości 40 mm wynosi 0,88 m²·K/W.

Tektalan E-21

Nowa wełna drzewna

Płyta termoizolacyjna z rdzeniem z niepalnej wełny kamiennej o włóknach prostopadłych do powierzchni i obustronnymi warstwami wierzchnimi Heraklith z wełny drzewnej, wiązanej magnezytem. Dźwiękochłonna, ochrona cieplna, wysoko - przepuszczalna dla pary wodnej. Stosowana jako izolacja cieplna ścian, stropów, i innych elementów budowlanych. Do otynkowania lub do zastosowań bez tynkowania - konieczne jest zabezpieczenie płyt przed bezpośrednim działaniem wody. Do ocieplania ścian zewnętrznych - mocowanie tylko mechaniczne - oraz do wyciszania pomieszczeń technicznych. Płyta o grubości 50mm ma opór cieplny RD = 1,0 m²·K/W. Opór cieplny RD płyty o grubości 150 mm wynosi 3,25 m²·K/W

Tektalan SD

Nowa wełna drzewna

Wielowarstwowa płyta termoizolacyjna z rdzeniem z niepalnej wełny kamiennej o włóknach prostopadłych do powierzchni i obustronnymi warstwami wierzchnimi Heraklith z wełny drzewnej wiązanej magnezytem, w kolorze naturalnym. Ma wykończenie boków na zakładkę 15 mm po obwodzie w celu zapewnienia doskonałej ciągłości termoizolacaji po ułożeniu płyt. Specjalne wykończenie krawędzi zapobiega powstawaniu ewentualnych mostków cieplnych i akustycznych w całym układzie warstw podłogi z izolacja płytami Tekataln SD.  Impregnowana dodatkowo środkiem anty pleśniowym. Termoizoalcaj z funkcją dźwiękochłonną, i ochroną przeciwogniową, wysoce przepuszczalna dla pary wodnej. Do ocieplenia stropów i ścian piwnic, garaży, garaży podziemnych, przejazdów, parkingów pod budynkami i elementów wspornikowych zabezpieczonych przed wilgocią. Opór cieplny RD dla warstwy o grubości 150 wynosi 3,20 m²K/W.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl