Najnowocześniej w Europie - produkcja papy

Ewa Kulesza
Firma Swisspor Polska uruchomiła w Międzyrzeczu linię produkcyjną do wytwarzania papy termozgrzewalnej. W pełni zautomatyzowana - i według producenta najnowocześniejsza w Europie - linia technologiczna niemieckiej firmy Reiser pozwala na płynne dostosowanie produkcji do potrzeb rynku oraz utrzymanie najwyższych reżimów technologicznych.
Najnowocześniej w Europie - produkcja papy

W ten sposób firma Swisspor Polska  rozbudowuje ofertę izolacyjną. Do dotychczasowej palety, czyli styropianu, wełny szklanej oraz styropapy dołączony zostaje nowy produkt – papy termozgrzewalne. Będą one produkowane w nowej fabryce w Międzyrzeczu. To już czwarta fabryka Szwajcarów w Polsce.
Firma konsekwentnie kontynuuje realizację swej strategii rynkowej. Polega ona na zdobyciu przewagi konkurencyjnej poprzez logistykę. Dystrybucja produktów Swisspor Polska odbywa się za pośrednictwem składów budowlanych, poza siecią marketów. Bogata i rozbudowana oferta pozwala na to, by jeden transport kierowany do składu zabierał jednocześnie wiele produktów. Zmniejsza się przez to ilość tzw. pustych przebiegów, co ma wpływ na koszty i cenę, a w rezultacie na opłacalność funkcjonowania zarówno składu, jak i producenta. 

Najnowocześniej w Europie - produkcja papy
Najnowocześniej w Europie - produkcja papy

Firma Swisspor jest obecna w Polsce od 1999 roku. Szwajcarski inwestor zakupił wtedy fabrykę styropianu Polmar w Jaworznie na Śląsku. Od tego czasu firma potroiła swoje obroty oraz zakupiła kolejne dwie fabryki styropianu w Janowie Podlaskim i w Międzyrzeczu. W tej chwili jest jednym z największych producentów styropianu w kraju.

Najnowocześniej w Europie - produkcja papy
Najnowocześniej w Europie - produkcja papy

Eksportuje również do Czech i na Słowację, oraz przygotowuje się do wejścia na rynek niemiecki oraz rynki wschodnie.
Swisspor ze swoją fabryką papy w Międzyrzeczu chce wkrótce dołączyć do grona czołowych producentów papy. Na lata 2005-2008 planowane jest kolejne potrojenie obrotów. Obecnie Swisspor Polska stworzył blisko 500 miejsc pracy.

od 7 lat
Wideo

Pomysły na ścianę w sypialni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl