Zastosowanie membrany bitumicznej
Papa W/PET PLUS SBS marki Icopal może być stosowana podczas budowy zarówno nowych, jak i renowacji starych dachów. To idealne rozwiązanie do wykonania wierzchniej warstwy w wielowarstwowych wodochronnych pokryciach dachowych. Polecana jest też jako izolacja na dachy skośne z deskowanym poszyciem, pod pokrycia z dachówki, blachodachówki czy gontów.
Łatwy montaż i poprawa szczelności
Proces montażu tej membrany jest stosunkowo prosty i intuicyjny. Po zdjęciu folii zabezpieczających z zakładów, papa jest mechanicznie montowana do podłoża, a następnie zachodzi proces sklejenia zakładów podłużnych. Im wyższa temperatura na zewnątrz i lepsze nasłonecznienie powierzchni, tym lepszy efekt wulkanizacji na połączeniach poszczególnych pasów papy. To oznacza, że dzięki naturalnym warunkom atmosferycznym, proces montażu staje się bardziej efektywny, co przekłada się na przyspieszenie prac dekarskich.
Niezwykle ważnym aspektem jest również fakt, że papa W/PET PLUS SBS nie wymaga stosowania ognia otwartego podczas montażu. To ogromne ułatwienie, które dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo podczas aplikacji, co z pewnością docenią zarówno dekarze, jak i inwestorzy.
Niezawodne właściwości
Papa W/PET PLUS SBS to produkt oparty na osnowie ze wzmocnionej włókniny poliestrowej z obustronną powłoką z asfaltu modyfikowanego SBS. Taka konstrukcja sprawia, że membrana jest trwała i odporna na działanie warunków atmosferycznych. Grubość wynosząca 2,3 mm (z tolerancją +/- 0,2) gwarantuje odpowiednią wytrzymałość i ochronę na długie lata.
Innowacyjna technologia zastosowana przy produkcji W/PET PLUS SBS sprawia, że papa na deskowaniu pracuje elastycznie wraz z podłożem - nie fałduje się, można ją układać wzdłuż kalenicy. Dzięki zastosowaniu osnowy ze wzmocnionej włókniny poliestrowej, W/PET PLUS SBS, w porównaniu do tradycyjnych pap stosowanych na dachach, charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością na rozdarcia. Przekłada się to na trwałość produktu i skutkuje brakiem uszkodzeń w trakcie montażu na dachu.
Wyróżnikiem papy jest samoprzylepny zakład podłużny o szerokości aż 8 cm – po usunięciu folii zabezpieczających i przymocowaniu mechanicznym membrany do podłoża następuje, pod wpływem nasłonecznienia, samoistne szczelne sklejenie poszczególnych pasów na całej długości. Takie rozwiązanie niweluje problem ewentualnych nieszczelności i przyspiesza prace dekarskie, a także zapewnia bezpieczeństwo aplikacji przez wyeliminowanie konieczności stosowania otwartego ognia.
Uwaga! Układanie papy powinno odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi oraz zaleceniami producenta zawartymi w instrukcji.
Papę należy przechowywać w krytych pomieszczeniach, z dala od promieni słonecznych i źródeł ciepła, na równym podłożu.
Instrukcja montażu
Wzdłuż dłuższej krawędzi papy został zaprojektowany specjalny, samoklejący zakład podłużny zabezpieczony folią o szerokości 8 cm. Umożliwia on sklejenie zakładów papy podczas montażu bez potrzeby używania dodatkowych środków klejących.
Łączenie kolejnych brytów papy wzdłuż zakładu podłużnego:
1. Rozwiniętą rolkę papy mocujemy wzdłuż zakładu podłużnego o szerokości 8 cm z użyciem łączników mechanicznych.
2. Następnie usuwamy folię zabezpieczającą, chroniącą zakład podłużny.
3. Kolejny bryt papy rozwijamy wzdłuż wcześniej zamocowanego zakładu podłużnego poprzedniego brytu, przykrywając jego krawędź z mocowaniem mechanicznym na szerokości 8 cm.
4. Usuwamy folię zabezpieczającą zakład podłużny od strony spodniej zachodzącego brytu papy. Po usunięciu folii zabezpieczających zostaje odsłonięty aktywny asfalt i powstaje szczelne połączenie na całej szerokości 8 cm zakładu podłużnego.
5. Gotowy zakład podłużny należy docisnąć wałkiem dociskowym. Im wyższa temperatura zewnętrzna i lepsze nasłonecznienie, tym szybszy efekt wulkanizacji.
Uwaga! Nie stosujemy żadnego dodatkowego mocowania mechanicznego przez wierzchnią papę wzdłuż utworzonego zakładu podłużnego! Nie ma potrzeby używania żadnych dodatkowych środków klejących do sklejenia zakładu podłużnego ani dodatkowego aktywowania go płomieniem palnika.
Kompleksowe i niezawodne rozwiązania
Icopal, światowy lider w dziedzinie materiałów hydroizolacyjnych i ceniony gracz na rynku materiałów budowlanych, oferuje kompleksowe rozwiązania i systemy dachowe dla dachów płaskich. Produkty i rozwiązania Icopal mogą wesprzeć funkcjonalność i bezpieczeństwo inwestycji, zarówno podczas budowy, jak i w trakcie późniejszych prac renowacyjnych.
Wysokiej jakości produkty i rozwiązania dla dachów płaskich Icopal, objęte wieloletnimi gwarancjami, zapewniają ochronę i spokój ducha właścicielom domów, inwestorom, architektom oraz wykonawcom i dekarzom.
Icopal to także synonim doskonałej jakości obsługi - klienci otrzymują produkty wraz z niezbędnymi akcesoriami, pełną dokumentacją, edytorami rozwiązań oraz inżynierskim wsparciem technicznym.
Więcej informacji na: https://www.bmigroup.com/pl/