Panel dachowy na rąbek. Czym się kierować przy wyborze?

Partnerem cyklu jest Blachy Pruszyński
Panel dachowy NA RĄBEK mikrotrapez firmy Blachy Pruszyński
Panel dachowy NA RĄBEK mikrotrapez firmy Blachy Pruszyński Blachy Pruszyński
Panele dachowe na rąbek są nowocześniejszą wersją blachy stosowanej sprzed lat, która była ręcznie formowana przez blacharza. Jej regularny wzór koresponduje z budynkami stworzonymi w minimalistycznym stylu, jednocześnie jest szybkim i prostym rozwiązaniem. Jeśli interesuje Cię ta opcja, przeczytaj, aby wiedzieć czym warto kierować się przy jej zakupie.

Nowoczesne zamki ułatwieniem w montażu

Najbardziej popularne opcje blachy na rąbek są wykonane z aluminium oraz stali ocynkowanej. Jednak istnieje jej lepsza wersja posiadająca spore udogodnienia np. panel dachowy NA RĄBEK dostępny w ofercie firmy Blachy Pruszyński. Czas jej montażu jest skrócony dzięki:

  • Gotowym zamkom, które łączą panele.
  • Gotowym otworom montażowym, ułatwiającymi montaż paneli do konstrukcji
  • Maszynowo wyciętymi zamkami, służącymi do montażu listwy startowej.
Panel dachowy  NA RĄBEK NANOFALA firmy Blachy Pruszyński
Panel dachowy NA RĄBEK NANOFALA firmy Blachy Pruszyński Blachy Pruszyński

 Panel dopasowany do twoich wymagań

Panele na rąbek są bardzo uniwersalne względem nachylenia dachu, mogą być stosowane na tych bardzo stromych i niemal całkowicie płaskich. Jednak najlepiej będą się prezentować na dużej powierzchni pozbawionej ozdób. Tradycyjnie, blacha na rąbek jest zupełnie płaska, ale wychodząc na przeciw potrzebą nabywców, producenci pokryć dachowych stworzyli wzory o różnej powierzchni. Przykładem jest firma Blachy Pruszyński posiadająca w swojej ofercie aż 4 rodzaje powierzchni panelu NA RĄBEK: z zupełnie płaską blachą, z mikrofalą, nanofalą lub mikrotrapezem. Większy wybór powierzchni nie tylko poprawił walory dekoracyjne, które możemy wykorzystać na dachu czy elewacji, wpłyną również znacząco na parametry techniczne, zmniejszając ryzyko falowania blachy pod wpływem zmian temperatury.

Panel dachowy NA RĄBEK firmy Blachy Pruszyński
Panel dachowy NA RĄBEK firmy Blachy Pruszyński Blachy Pruszyński

Gwarancja podstawą

Grubości blachy, którą wykorzystuje się do produkcji paneli na rąbek waha się między 0,5 mm, a 0,7 mm. Ważne jest, aby pamiętać że przy zakupie paneli przekraczających długość 6 m, najlepiej wybrać najgrubszą blachę (mniej podatną na rozszerzalność termiczną).

Tak samo, jak w przypadku innych blaszanych pokryć dachowych, najważniejszą rolę odgrywa powłoka ochronna. Jej jakość i długość bezpośrednio wpływa na długość gwarancji. Gdy kupimy panele pokryte powłoką poliestrową błyszczącą o grubości 25 µm, firma Pruszyński daje do 30 lat gwarancji, natomiast przy wyborze PURMAT o grubości 50 µm – aż do 50 lat.

Montaż paneli dachowych NA RĄBEK firmy Blachy Pruszyński
Montaż paneli dachowych NA RĄBEK firmy Blachy Pruszyński Blachy Pruszyński

Producent godny zaufania

Spora część wydatków przeznaczonych na budowę domu zostaje wydana na pokrycie dachowe, dlatego warto wybrać produkty renomowanego producenta, który zagwarantuje nam odpowiednią jakość. Wybierając blachę na rąbek, należy postawić na stal wysokiej jakości oraz wcześniej wspomniane, powłoki ochronne. Warto też zwrócić uwagę na szczegóły i długość gwarancji, jaką oferuje nam producent. Znajdziemy w niej informacje dotyczące m.in. sposobów transportu, składowania, eksploatacji, których przestrzeganie, zapewni nam najdłuższą funkcjonalność i walory estetyczne pokrycia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl