Stary młyn wodny zyskał nowe, lepsze życie

Artykuł sponsorowany
W miejscowości Dmosin Drugi dokonano transformacji starego młyna wodnego. Dzięki kreatywności architekta adaptacja poddasza zmieniła wiekową budowlę w komfortowy i rozświetlony dom.

Stary młyn wodny zyskał nowe, lepsze życie. Dzięki kreatywności architekta adaptacja poddasza zmieniła wiekową budowlę w komfortowy i rozświetlony dom.

Aby poddasze budynku nadawało się do zamieszkania, architekt wypełnił je naturalnym światłem. Zastosowane okna serii proSky gwarantują bardzo dobre doświetlenie wnętrz. Ponadto podwyższona oś obrotu w tych oknach zapewnia komfortową obsługę oraz możliwość podejścia do krawędzi okna i rozkoszowania się szerokim widokiem na zewnątrz. W tak malowniczym miejscu, w jakim znajduje się ten obiekt, jest to niewątpliwie wielka korzyść dla użytkownika. Sypialnia, dzięki oknom proSky, wypełniona jest pobudzającą jasnością, która pomaga przywitać nowy dzień z pozytywną energią. Te wyjątkowo wysokie okna dachowe to także lepszy widok na dominującą za oknem zieleń dający poczucie kontaktu z naturą. Oprócz światła i pięknego widoku okna te zapewniają obfity dopływ świeżego powietrza do sypialni. Również łazienka, dzięki oknom FYU-V Duet proSky, jest rozświetlona i napełnia użytkowników entuzjazmem i wigorem. Dzięki oknom dachowym w tym pomieszczeniu można zaznać kąpieli pod gołym niebem.

Profile okien pokryte potrójną warstwą lakieru poliuretanowego są dobrze zabezpieczone przed okresowo podwyższoną wilgotnością w pomieszczeniu. Bardzo dobrą decyzją architekta było również zastosowanie nieotwieranych okien kolankowych FAKRO. Takie połączenie, oprócz dostarczania do pomieszczeń większej ilości naturalnego światła, zapewnia lepszy widok z wnętrza budynku na otoczenie. Ponadto okna kolankowe w zastosowanym rozmiarze sprawiają, że dom widziany z zewnątrz wygląda bardzo gustownie.

W pozostałej części poddasza doświetlenie i dostęp świeżego powietrza zapewniają okna obrotowe FTP-V, które również mają bardzo dobre parametry. Wszystkie zastosowane w projekcie okna FAKRO posiadają systemy zwiększające ich bezpieczeństwo, trwałość, szczelność i termoizolacyjność oraz certyfikaty świadczące o ich najwyższej jakości i doskonałych parametrach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl