SOLROOF – zintegrowany dach fotowoltaiczny 2w1

Materiał informacyjny BP2

SOLROOF to estetyczny i harmonijny dach, który powstał w celu zaspokojenia coraz większego zapotrzebowania na odnawialną energię.

Estetyka nieosiągalna tradycyjnymi rozwiązaniami

W swoim autorskim rozwiązaniu BP2 wyeliminowało ciężkie i nieatrakcyjne panele fotowoltaiczne, widoczną konstrukcję montażową oraz okablowanie, znane z tradycyjnych paneli. Jedną ze szczególnych cech dachu SOLROOF jest spójność powierzchni, którą uzyskano poprzez odpowiednie skomponowanie zintegrowanych paneli fotowoltaicznych FIT VOLT z dachowymi panelami FIT.

Tu podaj tekst alternatywny

W zgodzie z naturą

SOLROOF produkowany jest z materiałów najwyższej jakości na terenie Unii Europejskiej, zgodnie z dyrektywami UE dążącymi do stworzenia zrównoważonej infrastruktury i osiągnięcia zero emisyjności budynków. Użyta w panelach niskoemisyjna stal XCarb® od ArcelorMittal oraz inne materiały, są skutecznie poddawane procesowi recyklingu, dając drugie życie kolejnym produktom. Jest to przykład wielowymiarowego pojmowania ekologii, gdzie nie tylko produkt, ale również sposób jego produkcji jest opracowany z myślą o środowisku naturalnym.

Maksymalizacja wydajności i bezpieczeństwo użytkowania

Producenci SOLROOF sięgnęli po rozwiązania technologiczne sprawdzonej i docenianej firmy SolarEdge. Dzięki ich optymalizatorom można cieszyć się maksymalną wydajnością paneli bez względu na padające cienie lub zabrudzenia, które w tradycyjnych panelach fotowoltaiczny zmniejszają wydajność całej instalacji.

Projektując system, zwrócono uwagę nie tylko na jego wygląd i wydajność, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. Zastosowana w SOLROOF funkcja Safe DC™ minimalizuje zagrożenia spowodowane przepięciami prądu i obniża temperaturę pracy paneli, wydłużając ich żywotność. Dodatkowo stały monitoring funkcjonowania dachu prowadzony jest przez intuicyjną i prostą w obsłudze aplikację mobilną.

Trwałość dachu i systemu fotowoltaicznego

Zintegrowane panele dachowe FIT VOLT posiadają wysoką odporność na warunki atmosferyczne, z powodzeniem przechodząc test uderzenia kul gradowych przeprowadzony zgodnie z międzynarodową normą IEC 61215. Całe okablowanie związane z instalacją znajduje się pod pokryciem dachu w dedykowanych profilach stalowych, które odpowiednio zabezpieczają system i umożliwiają jego łatwe serwisowanie. Technologia SOLROOF jest w pełni zgodna z normami budowlanymi, zapewniając wysoki standard użytkowania całego obiektu.

Tu podaj tekst alternatywny

Kompleksowe wsparcie na każdym etapie

Doradcy SOLROOF wspierają na każdym etapie w procesie uzyskania dofinansowań do zintegrowanego systemu paneli SOLROOF oraz w procesie zgłaszania instalacji w zakładzie energetycznym (OSD). Dodatkowo, jeżeli inwestycja będzie stanowić podstawę termomodernizacji budynku, możemy pomóc w uzyskaniu ulgi podatkowej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.solroof.eu, gdzie możesz skorzystać z wirtualnego kalkulatora systemu SOLROOF i wysłać zapytanie ofertowe, co nic nie kosztuje. Szczegółową wycenę otrzymasz do 2 tygodni.

Za system SOLROOF odpowiedzialny jest wiodący producent kompleksowych rozwiązań dla branży stalowej i budowlanej obecny na rynku od 30 lat – BP2.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: SOLROOF – zintegrowany dach fotowoltaiczny 2w1 - RegioDom.pl

Wróć na e-dach.pl e-dach.pl