Podbitka dachowa Galeco Decor

Redakcja
Podbitka Galeco Decor, przeznaczona do zabudowy okapu dachu, zapobiega zawilgoceniu ocieplenia dachowego, a dodatkowo zabezpiecza przed utratami ciepła. Co więcej, możliwość wyboru odpowiedniego koloru paneli ułatwi dopasowanie podbitki do fasady oraz stolarki otworowej.

Podbitka dachowa Galeco Decor została zaprojektowana z myślą o wykończeniu dachu, czyli mówiąc najprościej - do osłonięcia krokwi wystających poza połać blachy lub dachówek. Jej głównym zadaniem jest ochrona fragmentów najbardziej narażonych na działania promieni słonecznych, zacinającego deszczu czy nawisów śnieżnych. Montaż podbitki zabezpiecza także przed zagnieżdżeniem się ptaków w konstrukcji dachowej. Podbitka dachowa umożliwia dodatkowo montaż lampy zewnętrznej, która oświetli podwórko lub w elegancki sposób podkreśli estetyczne walory naszego domu.

Podbitka dachowa Galeco Decor

Podbitka Galeco - dekoracja z najwyższej półki

System podbitki umożliwia w szybki i prosty sposób montaż paneli typu siding służących do zabudowy okapu dachowego na zewnątrz budynku. Pełen asortyment rozwiązań: podbitka dachowa pełna, wentylowana, a także listwa montażowa typu „J” pozwala samodzielnie poprawić estetykę budynku i zabezpieczyć przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jest to możliwe dzięki polichlorkowi winylu, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie, jak również korozję. Co więcej, niewielka waga poszczególnych elementów systemu umożliwia montaż paneli nawet na delikatnych konstrukcjach. Z kolei odporność na wahania temperatury oraz wilgoć, jak również brak potrzeby konserwacji gwarantują niezmienny wygląd podbitki nawet po wielu latach. Niezwykle ważnym elementem podbitki jest jej kolor oraz możliwość dopasowania do barwy poszycia dachu. Podbitka dachowa dostępna jest w czterech popularnych kolorach: złoty dąb, orzechowy, grafitowy oraz ciemnobrązowy.

Podbitka dachowa Galeco Decor
Podbitka dachowa Galeco Decor

Montaż podbitki krok po kroku

Podbitkę dachową można montować na dwa sposoby: prostopadle do ściany budynku lub też mocując jej elementy bezpośrednio do krokwi. Warto jednak zawsze pamiętać, że podbitka nie powinna blokować przepływu powietrza potrzebnego do wentylacji dachu. Co więcej, podbitkę można montować w temperaturze otoczenia powyżej 5ºC. Przed przystąpieniem do pracy należy zaimpregnować łaty, do których będą montowane poszczególne elementy oraz odczekać do momentu, aż będą całkowicie suche. Listwę montażową w kształcie litery „J” należy montować do wypoziomowanych łat na całym obwodzie zabudowanego okapu za pomocą gwoździ nierdzewnych
o długości minimum 20 mm i średnicy łba minimum 8 mm. Warto pamiętać, że gwoździe wbijamy prostopadle do łaty, w środek otworu montażowego, pozostawiając około 1 mm luzu pomiędzy łbem a otworem listwy, w celu umożliwienia ruchu termicznego elementów. Zalecana odległość między kolejnymi gwoździami powinna wynosić około 30 cm. Drugim etapem prac jest wsuwanie odpowiednio dociętych paneli podbitki w zamontowaną listwę „J” w kierunku prostopadłym do elewacji. Warto pamiętać, że każdy kolejny panel należy wsunąć i zaczepić zamkiem o zamek poprzedniego elementu. Co więcej, w celu zapewnienia optymalnej wentylacji dachu i okapu, zaleca się stosowanie co trzeciego panelu z perforacją. Ostatnim etapem prac jest przytwierdzenie paneli podsufitki za pomocą gwoździ do łat.

Ceny:
Podbitka pełna 3,5 mb/1,07 m² w kolorze ciemnobrązowym i grafitowym 30,29 zł netto/szt
Podbitka pełna 3,5 mb/1,07 m² w kolorze orzechowym i złoty dąb 38,80 zł netto/szt
Podbitka perforowana 3,5 mb/1,07 m² w kolorze ciemnobrązowym i grafitowym 31,41 zł netto/szt
Podbitka  perforowana 3,5 mb/1,07 m² w kolorze orzechowym i złoty dąb 39,87 zł netto/szt

Listwa „J” 3,8 mb w kolorze ciemnobrązowym i grafitowym 14,28 zł netto/szt
Listwa „J” 3,8 mb w kolorze orzechowym i złoty dąb 18,58 zł netto/szt

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl