Nasada kominowa Tradinov

Joanna Ryńska
Produkt firmy Poujoulat - nasada kominowa Tradinov - został wyróżniony prestiżowym Złotym Medalem MTP na tegorocznej edycji targów BUDMA 2005. Medale MTP przyznawane są produktom, które cechuje wysoka jakość, innowacyjność i nowoczesne rozwiązania technologiczne.
Nasada kominowa Tradinov

Zadaniem nasad kominowych jest wytworzenie odpowiedniego ciągu kominowego, szczególnie zaś są zalecane:

  • gdy silne wiatry zakłócają ciąg komina;
  • gdy w pobliżu domu rosną wysokie drzewa;
  • gdy komin jest krótki, ma mały przekrój lub położony jest poniżej połaci dachowej.

Dzięki nasadom następuje przetworzenie energii wiejącego wiatru na wytworzenie podciśnienia w kanale. Dzięki podciśnieniu powstaje efektywny ciąg kominowy.
Oprócz tego nasady osłaniają wylot komina przed wiatrem i wodami opadowymi oraz przedłużają go i nadają mu niepowtarzalny kształt.

Nasada kominowa Tradinov

Nasada Tradinov może być wykorzystana do wykończenia przewodów odprowadzających spaliny z kotłów gazowych, olejowych oraz na paliwa stałe, a także przewodów kominków (otwartych lub zamkniętych). Korpus nasady o wymiarze 36 x 36 cm wykonany jest ze stali ocynkowanej, a kapelusz i pas górny - ze stali nierdzewnej. Nasada zabezpieczona jest antykorozyjnie poprzez pokrycie roztworem fosforanu i pasywację. Zależnie od rodzaju wykończenia, stosowane są farby akrylowe bądź powłoki plastikowe na bazie żywic.

Nasada kominowa Tradinov

Składnikiem wyposażenia nasady jest element przewodu spalinowego. Pozwala to na wykonanie szczelnej i efektywnie pracującej instalacji.

Nasada kominowa Tradinov

Nasada montowana jest w łatwy i szybki sposób, nie wymaga kleju ani cementu; nie jest potrzebne wzmacnianie konstrukcji. Odpowiednia kryza mocująca z płytą ołowianą

Nasada kominowa Tradinov

zapewniaszczelność połączenia nasady kominowej z dachówką.
Nasada może być mocowana na dachu spadzistym o dowolnym kącie - posiada system regulacji nachylenia. Zamontowana nasada pozostaje w pozycji pionowej. Nasady występują w szerokim asortymencie wymiarów oraz wykończeń - mogą być dobrane zależnie od potrzeb i gustu użytkownika.

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl