BauderECO. Gdy biomasa staje się termoizolacją

Materiał informacyjny BauderECO

Nowa termoizolacja dachowa BauderECO składa się w dużej mierze z materiałów naturalnych i pochodzących z recyklingu: bez udziału drewna, ekologicznie i z najlepszą izolacyjnością (λ 0,023/0,024).

BauderECO S. Nowa termoizolacja dachowa.

BauderECO. Gdy biomasa staje się  termoizolacją

Od ponad 40 lat ekonomiczne termoizolacyjne elementy nakrokwiowe firmy Bauder potwierdziły swoją wartość miliony razy.

W przypadku stosowania tej metody, termoizolacja stanowi jednolitą powłokę na całej połaci dachowej. Konstrukcja dachu znajduje się wówczas pod termoizolacją, a więc w ciepłym i suchym obszarze. Lekkie i poręczne elementy termoizolacyjne z połączeniem na pióro i wpust dookoła płyt są wytrzymałe na ściskanie i można po nich chodzić. W jednym cyklu roboczym możliwe jest zamontowanie termoizolacji i drugiej warstwy odprowadzającej wodę.

Warstwa kryjąca

Specjalna tkanina składa się z czystego odmi­anowo rodzaju włókniny PP, która po wykorzy­staniu może być poddana recyklingowi. Specjalna powierzchnia jest bardzo wytrzymała i antypoślizgowa - umożliwia bezpieczne chodzenie, nawet przy występującej wilgoci.

Praktyczna kratka do przycinania

Nadrukowana kratka o szerokości 10 cm ułatwia docinanie połączeń i detali oraz stanowi ułatwienie podczas montażu kontrłat.

Rdzeń izolacyjny

Rdzeń izolacyjny składa się w dużej części z biomasy (odpady z rolnictwa) oraz materiałów pochodzących z recyklingu (odpady z produkcji). Razem daje to wysoką izolacyjność (λ 0,023/0,024) przy niewielkim zużyciu energii i surowców. Element o najmniejszej grubości spełnia najwyższe wymagania dotyczące izolacji termicznej. Dodatkowymi zaletami są niski ciężar i wysoka wytrzymałość na ściskanie.

Powłoka

Dwustronna, oddychająca warstwa wierzchnia wykonana jest z wapna z muszli oraz włókniny szklanej. Wapno muszli stanowi odpad w przemyśle spożywczym.

Samoprzylepne zakłady poziome i pionowe

Ekonomiczne i przyjazne w użytkowaniu. Zapewniają sklejenie termoizolacji, dzięki czemu natychmiast po montażu izolowana powierzchnia staje się odporna na przepływ wsteczny oraz staje się wiatroszczelna. Skleje­nie zakładów następuje zgodnie z zasadą klej w kleju, co zapewnia najwyższe bezpieczeństwo.

BauderECO. Gdy biomasa staje się  termoizolacją

BauderECO F. Gdy biomasa staje się termoizolacją.

Z nowo opracowaną termoizolacją BauderECO F ustanawiamy nowe standardy w dziedzinie długotrwałej izolacji na dachach płaskich.

BauderECO. Gdy biomasa staje się  termoizolacją

Rdzeń izolacyjny

Rdzeń izolacyjny składa się w dużej części z biomasy (odpady z rolnictwa takie jak łodygi i liście roślin, wymłócone kolby kukurydzy ) oraz materiałów pochodzących z recyklingu (odpady z piłowania i przemiału, które powstają podczas produkcji naszych materiałów termoizolacyjnych). Razem daje to wysoką izolacyjność (λ 0,023/0,024) przy niewielkim zużyciu energii i surowców. Element o najmniejszej grubości spełnia najwyższe wymagania dotyczące izolacji termicznej. Dodatkowymi zaletami są niski ciężar i wysoka wytrzymałość na ściskanie.

Warstwa kryjąca

Dwustronna, oddychająca warstwa wierzchnia wykonana jest z wapna z muszli oraz włókniny szklanej. Wapno muszli stanowi odpad w przemyśle spożywczym

Frez dookoła płyty

Frez dookoła płyty zapewnia brak mostków termicznych. Dotyczy to także układów jednowarstwowych.

BauderECO. Gdy biomasa staje się  termoizolacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl