Jak dbać o smartfon, by posłużył na lata? 7 wskazówek

Materiał promocyjny
Media Markt
Smartfony to urządzenia, do których regularnej wymiany jesteśmy przyzwyczajeni. Tymczasem przy odpowiednim dbaniu o sprzęt, możemy korzystać z niego przez znacznie dłuższy czas. Aby to było możliwe, musi być spełniony szereg warunków, z najważniejszym - odpowiednim doborem telefonu - na czele.

Dlaczego warto przyjrzeć się temu, jak często wymieniamy telefon? Jeśli kieruje nami głównie chęć posiadania nowszego smartfona, warto zastanowić się, czy zmiany wprowadzane w coraz to nowym sprzęcie są naprawdę rewolucyjne i niezbędne dla naszego codziennego funkcjonowania.

 

Dłuższe korzystanie z jednego telefonu ma nie tylko wymiar oszczędności, ale również - pożytku dla środowiska. Jeśli więc bliskie są nam kwestie ekologiczne, z większym szacunkiem podejdziemy do sprzętów, których na co dzień używamy.

Czas przyjrzeć się więc temu, jak każdego dnia dbać o smartfon, by mógł posłużyć nam przez kolejne lata.

Jak dbać o smartfon? Najważniejsze wskazówki

Wiele zależy od tego, na jaki smartfon się zdecydujemy - niektórzy producenci szczegółowo określają warunki dbania o sprzęt w instrukcji obsługi dołączanej do telefonu.

Jest jednak zbiór konkretnych rad, które mogą się sprawdzić niezależnie od tego, jakim modelem dysponujemy.

Jak zadbać o smartfon, by służył nam długo?

  • Po pierwsze - ochrona: dobrze zadbać o zabezpieczenie telefonu za pomocą odpowiednich akcesoriów. Sprawdzone etui z wytrzymałych materiałów powinno być jednym z pierwszych zakupów po tym, jak zaopatrzymy się w nowy smartfon. Ekran warto również chronić za pomocą specjalnej folii - w końcu pęknięte szybki w telefonie to zmora wielu użytkowników.
  • Odpowiedni sposób przenoszenia - smartfona często nosimy w kieszeni lub torebce. Warto uważać, by przenosić go tak, by przypadkowo nie wypadł lub nie porysował się od kluczy. Dlatego na co dzień powinniśmy zwracać uwagę na to, gdzie i jak przechowujemy nasz telefon.
  • Regularne aktualizacje - pobieranie aktualizacji aplikacji i całego systemu pozwala korzystać z coraz to nowych funkcjonalności, ale też - chronić telefon przed wirusami.
  • Uwaga na treści z niesprawdzonych źródeł - powinniśmy unikać pobierania aplikacji, filmów czy zdjęć z niepewnych źródeł. To prosta droga, by przypadkowo zainfekować telefon groźnym wirusem.
  • Fokus na baterię - to jeden z aspektów telefonu, o który trzeba szczególnie zadbać. Powinniśmy podłączyć smartfon do ładowania, gdy moc spadnie do około 20%. Dobrze mieć jednak świadomość, żeby nie ładować baterii do 100% - dla jej wytrzymałości będzie lepiej, gdy odłączymy telefon od prądu w momencie, gdy poziom naładowania osiągnie 80%.
  • Szczególna troska na wakacjach - telefon łatwo zniszczyć, beztrosko korzystając z niego na plaży. Piasek, który dostanie się do gniazda ładowania, może być powodem do wymiany telefonu. Dlatego korzystając z telefonu na wakacjach, warto robić to ostrożnie.
  • Regularne porządki - jak w przypadku innych sprzętów, porządki także powinniśmy robić w smartfonie. Usuwanie zdjęć, kasowanie nieużywanych aplikacji - to wszystko sprawi, że przedłużymy żywotność naszego sprzętu.

Co zrobić ze starym smartfonem, gdy chcemy wymienić na nowszy model?

Dbając o telefon, możemy cieszyć się nim przez kilka dobrych lat. Jeśli jednak z jakiegoś powodu będziemy chcieli wymienić go na nowszy model, ciągle działający poprzedni sprzęt możemy sprzedać na rynku wtórnym lub podarować komuś z rodziny - na przykład dziecku, które dopiero rozpoczyna przygodę ze smartfonami.

Szukając nowego sprzętu, zawsze warto zacząć od kategorii smartfonów w sklepie MediaMarkt, gdzie czeka wiele różnorodnych modeli w różnych kategoriach cenowych. Staranny wybór sprzętu przyczyni się do tego, by kolejny telefon posłużył nam przez najbliższe lata bez większych problemów!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl