BLACHY PRUSZYŃSKI - wiodący producent pokryć dachowych w Polsce

Prezentacja Blachy Pruszyński
Firma Blachy Pruszyński została założona w 1985 roku. Jej dynamiczny rozwój w Polsce i Europie na rynku stalowych lekkich obudów – pokryć/przekryć dachowych oraz elewacji sprawił, że obecnie stoi na czele Grupy Pruszyński. Skupia ona ponad 20 podmiotów działających w kraju i za granicą, między innymi w Czechach, Rumunii, Niemczech oraz na Węgrzech i na Ukrainie.

Blachodachówki

Materiały blaszane nie wymagają zastosowania ciężkiej konstrukcji więźby, a w przypadku renowacji starych dachów - więźba nie wymaga wzmacniania. Są one jednymi z najlżejszych wśród materiałów dekarskich; 1 m² pokryć blaszanych waży około 4,7 kg (dla przykładu: płyt włóknocementowych 20 kg/m², pokryć ceramicznych 50 kg, a dachówki karpiówki może dojść nawet do 70 kg).
Blachodachówki nadają się na wszystkie rodzaje dachów o nachyleniu od 9º. Spełniają one tzw. funkcję architektoniczną, ponieważ ich wygląd rzutuje na estetykę i charakter całego budynku, a zatem są akceptowane także w wyrafinowanych projektach budownictwa jednorodzinnego. Ułożenie pokryć blaszanych należy do jednych z najtańszych i najszybszych. Nasze blachodachówki mają 30-50 lat gwarancji.

BLACHY PRUSZYŃSKI - wiodący producent pokryć dachowych w Polsce

Oferta blachodachówek

Blachy trapezowe
Służą do krycia powierzchni zewnętrznych dachów jak również ścian budynków przemysłowych lub też użytkowych, wszelkiego rodzaju pomieszczeń gospodarczych, garaży, wiat i małych obiektów handlowych. Profile o wysokim przetłoczeniu są elementami konstrukcyjnymi i z uwagi na swoją wysoką wytrzymałość stosowane są na dachach o dużych rozpiętościach. W ofercie produkcyjnej firmy znajdują się blachy trapezowe T92 i T135 o bardzo wysokich parametrach wytrzymałościowych z tego powodu też wykorzystywane są przy budowie dużych obiektów przemysłowych i handlowych.

Blachy te mogą być stosowane w konstrukcjach nośnych o dużych rozpiętościach oraz do wykonywania stropów. Na wytrzymałość profili trapezowych duże znaczenie ma nie tylko wysokość przetłoczenia, grubość zastosowanej blachy, ale również rozstaw podpór, co powinien szczegółowo określać projekt. Pomocą przy projektowaniu i montażu blach trapezowych są tabele obciążeń oraz instrukcje montażu opracowane przez naszą firmę.

Oferta blach trapezowych

Łaty stalowe
Produkowane są z blachy stalowej ocynkowanej lub powlekanej o grubościach od 0,5 do 0,7 mm w gatunkach S280 GD lub S350 GD. Stosuje się je najczęściej jako elementy, do których mocowane są okładziny zewnętrzne jak również możliwe jest stosowanie ich jako zamiennik dla łat drewnianych przy montażu blachodachówki czy też blach trapezowych.
Produkowane są w trzech wysokościach: - Omega 20 - Omega 30 - Omega 50. Ich największą zaletą jest wysoka sztywność i wytrzymałość, trwałość i niewielki ciężar konstrukcji oraz idealna płaszczyzna rusztu. Minimalna długość profili wynosi 0,5 metra, a maksymalna 6 metrów.

Oferta łat stalowych

Obróbki blacharskie
Obróbki blacharskie są jednym z najważniejszych elementów systemu. Wykonuje się je z blachy płaskiej najczęściej w takim samym kolorze, co pokrycie dachu. Prawidłowe i fachowe zamontowanie obróbek zapewni szczelność i odpowiednią estetykę pokrycia. Wymiary i ich wygląd zależą od kształtu i specyfiki dachu, co oznacza, że ostateczne decyzje na ogół podejmowane są w porozumieniu z wykonawcą. Oczywiście firma w swojej ofercie posiada standardowe obróbki w długościach od 2 do 6 m.b. i grubościach od 0,5 do 2 mm. Obróbki standardowe:

 • Obróbki przyścienne

 • Kalenice baryłkowe (małe i duże)

 • Rynny koszowe

 • Pasy nadrynnowe

 • Kalenice proste

 • Kalenice stożkowe

 • Kalenice trapezowe

 • Pasy podrynnowe

 • Wiatrownice górne

 • Wiatrownice zaciągane

 • Bariery śniegowe

 • Wiatrownice boczne

 • Rynienki odpływowe

 • Opaski górne

 • Kalenice Omega

Firma Blachy Pruszyński realizuje również zamówienia na obróbki nietypowe jak również na obróbki przemysłowe przeznaczone do budynków wielkokubaturowych.

Oferta obróbek blacharskich

Systemy rynnowe

System rynien stalowych proponowany przez naszą firmę jest kompletnym systemem odwadniania - idealnym dla każdego dachu. Wszystkie elementy produkowane są z materiałów najwyższej jakości w oparciu o szwedzką technologię ze stali grubości 0,6 mm ocynkowanej powlekanej obustronnie plastisolem. Dzięki zastosowaniu takich materiałów mamy pewność, że uzyskujemy stabilność kolorów, gładkość powierzchni a także wysoką odporność na wodę i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. System ten nie wymaga konserwacji zaleca się jednak dokonanie profilaktycznego przeglądu najlepiej po zimie tak, aby oczyścić rury spustowe i odpływowe. Na kompletny system firma udziela 15 lat gwarancji pod warunkiem stosowania się do warunków zawartych w druku gwarancji.

Oferta rynien stalowych

Profile Z, C i Σ
Zimnogięte profile konstrukcyjne typu "Z", "C" i "Σ" produkowane są ze stali zimnowalcowanej. Duże zróżnicowanie parametrów wytrzymałościowych kształtowników pozwala na optymalne dobranie ilości potrzebnego materiału. Grubość taśmy stalowej, z której profilowane są kształtowniki może mieć od 1,50 mm do 3,00 mm. Typowe wykorzystanie profili najczęściej obejmuje konstrukcję ścian osłonowych i działowych, konstrukcję belek stropowych i okapowych, rygli ścian czy też płatwi dachowych. Kształtowniki są idealnym uzupełnieniem oferty obejmującej system lekkiej zabudowy oraz krycia hal zarówno przemysłowych, jak i handlowo-usługowych. Elementem ułatwiającym montaż są otwory montażowe, dzięki którym możliwe jest sztywne i trwałe łączenie kształtowników za pomocą śrub lub nitów. Otwory mogą być standardowe lub w formie oliwki. Mając na uwadze możliwość rozmontowania konstrukcji w celu ponownego jej zmontowania w innym miejscu zalecamy stosowanie śrub zamiast nitów. Materiałem z którego profilowane są kształtowniki typu Z, C i Σ jest taśma stalowa (gatunek S280 GD lub S350 GD) ocynkowana.

Oferta profili

Akcesoria dachowe
Do prawidłowego funkcjonowania dachu niezbędne jest zastosowanie akcesoriów dekarskich. W ich skład wchodzą między innymi wkręty lub gwoździe dekarskie, uszczelki, kołnierze uszczelniające, kominki wentylacyjne czy też bariery śniegowe. Ich przeznaczenie i sposób zastosowania szczegółowo opisane jest w instrukcjach montażu poszczególnych profili dachowych.

Oferta akcesoriów dachowych

Płyty warstwowe
Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze (przechowalnie, chłodnie, mroźnie, pomieszczenia dla zwierząt hodowlanych) bez obudowy (ściany osłonowe, dachy) w postaci płyt warstwowych, zwłaszcza z płyt w okładzinach metalowych.
Lekkie płyty warstwowe są konstrukcjami złożonymi z dobranych w sposób racjonalny i odpowiednio połączonych ze sobą materiałów konstrukcyjnych i izolacyjno – konstrukcyjnych. Składają się z warstw zewnętrznych (okładzin) o wysokich właściwościach mechanicznych w sposób ciągły połączonych z warstwą środkową (rdzeniem) o pomijalnej sztywności giętnej, lecz o korzystnej izolacyjności termicznej.

Oferta płyt warstwowych

Kasetony elewacyjne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów firma Blachy Pruszyński wprowadziła na rynek system zabudowy elewacji w pełni spełniający najwyższe wymagania jakościowe, charakteryzujący się uniwersalnością oraz bogatą różnorodnością. Bogata kolorystyka oferowanych kasetonów pozwala na operowanie efektem wizualnym i tworzenie elewacji korzystnie wyróżniających się w otoczeniu. Proces produkcji oraz system kontroli jakości zapewniają wysoką precyzję wykonania, dokładne utrzymanie wymiarów, co wydatnie wpływa na dokładność oraz prostotę montażu.

 • System kasetonów Pruszyński dostępny jest w wersji standardowej (typ K1 z zamkiem prostym i typ K2 z zamkiem skośnym) z przeznaczeniem do montażu w poziomie.

 • Jako materiał produkcyjny stosuje się blachy ocynkowane powlekane o grubości 1 mm do 1,5 mm lub blachę aluminiową w grubości 1,2 mm.

 • System mocowań został tak opracowany, aby przy zachowaniu trwałości i szczelności połączeń między poszczególnymi elementami zachować możliwie największą łatwość i szybkość montażu.

Ze względu na duże możliwości indywidualnej adaptacji informacji dotyczących montażu i realizacji projektu udziela Dział Inwestycji, który pomaga i nadzoruje każdą inwestycję na wszystkich stopniach jej realizacji.

Oferta kasetonów elewacyjnych

Panele elewacyjne

Okładziny listwowe typu panel PS są doskonałym produktem służącym do obudowy ścian i fasad budynków przemysłowo-usługowych, supermarketów oraz hal magazynowych. Spełnia funkcje ochronne i dekoracyjne. Charakteryzuje się prostym kształtem, co wydatnie ułatwia szybki montaż. Dodatkowym atutem jest łatwość jego obróbki oraz dostępność dużej palety kolorów. Taka charakterystyka produktu zapewnia dostosowanie oferty dla szerokiej rzeszy odbiorców uwzględniającą ich indywidualne oczekiwania.

 • Maksymalna długość paneli może wynosić do 8 metrów natomiast minimalna nie może być mniejsza niż 1 metr.

 • Grubość blachy, z jakiej produkowane są panele może mieć od 0,5 do 0,7 mm.

Ze względów technologicznych konieczne jest przeprowadzenie montażu uwzględniającego wypukłość powierzchni czołowej paneli w celu skompensowania powstających naprężeń. Brak wypukłości może spowodować zjawisko „falowania” powierzchni czołowej. Szczegóły znajdziecie Państwo w instrukcji montażu paneli listwowych PS.

Oferta paneli elewacyjnych

Dodaj firmę
Logo firmy BLACHY PRUSZYŃSKI - Zakład produkcyjny
Komorów, Sokołów, ul. Sokołowska 32B
Reklama

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl
Dodaj ogłoszenie