Jak okna wpływają na oświetlenie wnętrza?

Partnerem cyklu jest Fakro
Nowoczesne okna to podstawa dobrze zaprojektowanego wnętrza. W historycznym centrum Brukseli zaprojektowano nową siedzibę Najwyższej Rady Audiowizualnej Walonii. Transformacja dotychczasowego budynku dała możliwość zastosowania nowoczesnych i bardzo estetycznych rozwiązań. Natomiast odpowiedni dobór okien w budynku pozwolił na dostęp do źródła naturalnego światła.

Okna do zadań specjalnych

W centralnej części budynku, w którym strop znajduje się na różnych poziomach, znalazło się pomieszczenie pod płaskim dachem bez dostępu do światła dziennego. Wiązało się to z potrzebą zastosowania nadzwyczajnego rozwiązania dla efektywnego dostarczenia naturalnego światła do tego wnętrza. Wypełnienie dachu w tej części budynku oknami FAKRO do dachów płaskich było w tym przypadku doskonałym pomysłem architekta. Praktyczne walory tego rozwiązania obejmują nie tylko zapewnienie odpowiedniej ilości światła dziennego, ale także możliwość dostarczenia w wygodny sposób świeżego powietrza. Spośród zamontowanych tu okien dachowych, jedno jest sterowane elektrycznie, dzięki czemu można je otwierać i zamykać zdalnie. Do praktycznych walorów tych okien należy zaliczyć także wysoką termoizolacyjność, która wynosi 0,7 W/m2K, oraz równie imponującą dźwiękoszczelność zapewniającą uspokajającą ciszę.

 

Jak okna wpływają na walory wizualne pomieszczenia?

Przeszklony oknami FAKRO dach jest rozwiązaniem nie tylko praktycznym, ale również bardzo estetycznym. Naturalne światło wpadające do wnętrza przez okna dachowe daje poczucie przebywania pod gołym niebem i wprowadza do wnętrza klimat obcowania ze światem zewnętrznym. Ponadto światło dzienne napełnia osoby przebywające w tym pomieszczeniu optymizmem i chęcią do działania. Również od zewnątrz dach wypełniony oknami serii D_F robi duże wrażenie. Prosty, minimalistyczny design bez zbędnych dodatków sprawia, że okna te dodają uroku i stylu całemu projektowi. Nie trzeba zresztą nic więcej mówić. Wystarczy spojrzeć z wyższej kondygnacji na stropodach pełen okien FAKRO i ocenić samemu.

 

Jak okna wpływają na oświetlenie wnętrza?
Fakro

 

Okna FAKRO sprostają oczekiwaniom technicznym i estetycznym

Tworząc swoje produkty, firma FAKRO odpowiada na potrzeby rynku, zarówno pod względem technicznym, jak i artystycznym. Okna D_F wychodzą naprzeciw oczekiwaniom dzięki kompleksowości swoich zalet. Architekt Anne Ledroit, autorka projektu przebudowy, potwierdza to słowami:

 

„Wybraliśmy FAKRO przede wszystkim ze względu na estetykę i bardzo dobrą wydajność energetyczną. W porównaniu z innymi oknami do dachów płaskich dostępnymi na rynku mają one bardziej zwartą i nowoczesną formę, która nas zafascynowała. Bardzo ważne są dla nas również wspomniane bardzo dobre właściwości termoizolacyjne”.

 

Jak okna wpływają na oświetlenie wnętrza?
Fakro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl