Budowa okien dachowych

Artykuł sponsorowany
Okna dachowe zapewniają doskonałe doświetlenie poddasza.
Okna dachowe zapewniają doskonałe doświetlenie poddasza. Fakro
Okna dachowe FAKRO są produkowane z materiałów najwyższej jakości i z wykorzystaniem najnowszych technologii, które zapewniają doskonałą trwałość, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz energooszczędność.

Trwałość okien dachowych

Okna dachowe FAKRO są produkowane z najwyższej jakości drewna sosnowego, klejonego warstwowo. Drewno jest impregnowane próżniowo i kilkakrotnie malowane. Okna przeznaczone do pomieszczeń o okresowo podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnie i łazienki, są powlekane lakierem poliuretanowym, tworzącym idealnie gładką i trwałą powierzchnię.
Okna dachowe są dostępne także w wersji aluminiowo-tworzywowej. W takich oknach wielokomorowe profile wykonane są z PVC i wzmocnione od środka stalowymi rdzeniami. Tworzywo jest odporne na wilgoć, trwałe i nie koroduje, dlatego takie okna szczególnie dobrze nadają się do pomieszczeń, w których utrzymuje się podwyższony poziom wilgotności (łazienki, salony kąpielowe, pralnie). Okna aluminiowo-tworzywowe są także wyjątkowo odporne na działanie warunków atmosferycznych i promieniowania UV, ponieważ od strony zewnętrznej ich konstrukcję chronią tłoczone profile z blachy aluminiowej, powlekanej modyfikowanym poliestrem.

Budowa okien dachowych
Budowa okien dachowych
Budowa okien dachowych
Budowa okien dachowych

Energooszczędność okien dachowych

Na właściwości termoizolacyjne okien wpływają m.in.
szyby zespolone o współczynniku przenikania ciepła
Uszyby= 1,1 W/m²K (wg EN 673). Przestrzeń między szybami jest wypełniona gazem szlachetnym, co minimalizuje straty ciepła. Dodatkowo wewnętrzna strona jednej z szyb jest pokryta warstwą srebra, odbijającą promieniowanie cieplne. Dzięki temu w okresie zimowym ogranicza się wychładzanie pomieszczeń, a latem – ich nagrzewanie.
W pakiecie szybowym jest zastosowana także ciepła ramka dystansowa TGI, która ogranicza powstawanie mostków termicznych, a także minimalizuje kondensację pary wodnej na obrzeżach szyby oraz profili drewnianych, co wydatnie podnosi trwałość drewna.

Budowa okien dachowych

Bezpieczeństwo okien dachowych

Bezpieczeństwo okien dachowych gwarantowane jest poprzez zastosowanie hartowanych szyb (objętych bezterminową gwarancją na gradobicie) oraz nowatorski system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe. Innowacyjne rozwiązania podwyższają odporność okna na włamanie i zwiększają bezpieczeństwo użytkowe okien.

Budowa okien dachowych

Dowiedz się więcej o: Bezpiecznych oknach dachowych

Komfortowe okna dachowe

Okna dachowe są wyposażone w nawiewniki, które zapewniają stałą i systematyczną wymianę powietrza nawet przy zamkniętym oknie. Ponieważ nawiewnik znajduje się w ościeżnicy, nie zmniejsza efektywnej powierzchni przeszklenia. Odpowiednio ukształtowany kanał przepływu powietrza zapewnia odpowiednie właściwości filtracyjne i akustyczne.
Poczwórny system uszczelnienia – wraz z nową uszczelką przyszybową – zapewnia bardzo wysoką szczelność okna, a dodatkowo podczas obfitych opadów deszczu ogranicza mikrodrgania oblachowania.
Klamka znajdująca się w dolnej części okna zapewnia jego łatwą obsługę niezależnie od tego, na jakiej wysokości jest zamontowane okno. Konstrukcja klamki umożliwia stopniowe ryglowanie, co pozwala na mikrouchylenie okna. Wszystkie okna do szerokości 94 cm i wysokości do 140 cm są wyposażone w jedną klamkę.

Budowa okien dachowych
Budowa okien dachowych

Okna dachowe FAKRO, jako pierwsze na rynku, otrzymały niemiecki certyfikat TUV.

Budowa okien dachowych

 

 


Okna dachowe FAKRO, które wyprzedzają przyszłość – zobacz więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl