Extrasy w nowych schodach strychowych - LWL Extra

Artykuł sponsorowany
Przedstawiamy wygodne schody strychowe  LWL Extra.

Przed zamontowaniem schodów strychowych w pomieszczeniu (a nawet już na etapie projektowania otworu w stropie) należy upewnić się, że rozłożenie schodów strychowych będzie możliwe. Należy sprawdzić wymiary charakterystyczne dla danego modelu schodów strychowych i sprawdzić czy schody nie będą kolidować ze ścianą, nadprożem lub innym element stałym w budynku.

Schody segmentowe zarówno drewniane jak i metalowe, wymagają odpowiedniej przestrzeni, która umożliwi bezproblemowe rozkładanie segmentów drabinki (tzw. przestrzeń zamachowa). Takiego wymagania nie ma w przypadku schodów przesuwnych, jednak wybierając ten rodzaj schodów należy zagwarantować odpowiednią ilość miejsca na złożenie drabinki na strychu. Informacje dotyczące wymiarów podawane są w katalogach, ulotkach czy specyfikacjach produktu. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, możemy tez rozważyć montaż schodów nożycowych, które posiadają małe rozmiary skrzynki i przeznaczone są do miejsc, w których nie ma możliwości zastosowania schodów segmentowych.

 

Szukasz solidnych a zarazem termoizolacyjnych schodów strychowych? Zaglądnij do naszej pokaźnej oferty. Słuchamy naszych klientów i tworzymy coraz to nowe rozwiązania. Nowością są drewniane schody LWL Extra, które zapewniają wysoki komfort użytkowania. Dużą zaletą jest niezwykła „lekkość” obsługi.

Extrasy, czyli konkretnie co?

  • Dzięki zastosowaniu dwóch uszczelek oraz supertermoizolacyjnej klapy o grubości 5,6cm schody posiadają 4-tą najwyższą klasę szczelności*. LWL Extra mają bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła U=0,74 W/m2K. Idealnie sprawdzają się w budynkach, w których strych jest zimny i nieogrzewany. Doskonale izolują, dzięki czemu w pomieszczeniach mieszkalnych na poddaszu nie będziesz tracić ciepła.
  • Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania schody mają dodatkową poręcz, zamontowaną do środkowego segmentu.
  • Co ważne, do jej obsługi nie musisz używać siły – składasz i rozkładasz drabinę z niezwykłą lekkością. Efekt uzyskujemy dzięki mechanizmowi odciążającemu.
  • Schody mają estetyczną, białą klapę oraz antypoślizgowe stopnie, które są zrównane z policzkami drabiny.

* wg normy EN 12207

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl