Dlaczego panel dachowy NA RĄBEK warto polecić inwestorowi?

Artykuł sponsorowany
panel dachowy NA RĄBEK - stodoła
panel dachowy NA RĄBEK - stodoła Blachy Pruszyński

Panele dachowe na rąbek są nowszym i wygodniejszym pokryciem dachowym niż stosowana przed laty blacha łączona przez zagięcie w formie rąbka, które ręcznie wykonywał blacharz. Regularny wzór, jaki panele na rąbek tworzą na dachu, interesująco prezentuje się na budynkach zaprojektowanych w prostym, minimalistycznym stylu. Jeśli masz przed sobą kolejną inwestycję i lubisz szybkie, proste rozwiązania, rozważ wybór blachy na rąbek i przeczytaj, dlaczego opłaci się to Tobie i właścicielowi domu.

Udogodnienia dla szybkiego montażu

Na rynku największą popularnością cieszą się blachy na rąbek produkowane ze stali ocynkowanej oraz z aluminium. Nowszą, wygodniejszą wersją blachy na rąbek stojący są mniejsze panele (np. Panel Dachowy NA RĄBEK firmy Blachy Pruszyński), które mają wiele udogodnień skracających czas ich montażu przez wykonawców. Posiadają one gotowe zamki łączące panele, zastępując tym samym konieczność ręcznego zaginania rąbka. Panele wyposażone zostały w gotowe otwory montażowe ułatwiające przytwierdzenie ich do konstrukcji, a także w maszynowo wycięte zamki służące do montażu na listwie startowej.

Panel dachowy NA RĄBEK firmy Blachy Pruszyński
Panel dachowy NA RĄBEK firmy Blachy Pruszyński Blachy Pruszyński

Nowe możliwości aranżacyjne

Panele na rąbek stosuje się na dachach mniej i bardziej stromych, przy minimalnym kącie nachylenia 8 stopni. Najlepiej prezentują się na dużej powierzchni i prostej formie dachu, pozbawionej załamań czy ozdób. Typowa blacha na rąbek jest zupełnie płaska, jednak na potrzeby nabywców pojawiły się blachy o różnym wzorze na powierzchni. Firma Blachy Pruszyński posiada aż 4 rodzaje powierzchni panelu NA RĄBEK: z zupełnie płaską blachą, z mikrofalą, nanofalą lub mikrotrapezem. Dodatkowe przetłoczenia nie tylko dają nowe możliwości aranżacyjne związane z zastosowaniem tego materiału na dachu oraz elewacji, ale także poprawiły ich parametry techniczne i zmniejszyły ryzyko falowania blachy pod wpływem zmian temperatury.

Trwałość i gwarancje

Grubość blachy wykorzystywanej do produkcji paneli na rąbek waha się między 0,5 mm a 0,7 mm. Jeśli planujemy wykorzystać gładki panel na rąbek o długości przekraczającej 6 m, lepiej zdecydować się na mniej podatną na skutki rozszerzalności termicznej blachę o grubości 0,7 mm.

Podobnie jak w przypadku innych blaszanych pokryć dachowych najważniejszy jest wybór powłok ochronnych, których jakość i grubość bezpośrednio przekłada się na długość gwarancji. Dla przykładu, na powłokę poliestrową błyszczącą o grubości 25 µm firma Pruszyński daje do 30 lat gwarancji, a na najlepszą poliuretanową PURMAT o grubości 50 µm – aż do 50 lat.

Dzięki bogatej kolorystyce powłok dach zyskuje także indywidualny wygląd - warto zwrócić uwagę na efektowne wykorzystanie paneli na rąbek na dachu i elewacji w modnym grafitowym kolorze.

Jednakże wybór powłoki powinien być podyktowany nie tylko efektem wizualnym czy ceną, ale także usytuowaniem budynku i działających na niego negatywnie czynników, np. dach zbudowany w pobliżu lasu lub przy ruchliwej drodze jest narażony na większe zabrudzenia, więc lepiej sprawdzi się powłoka błyszcząca.

Panel dachowy NA RĄBEK
Panel dachowy NA RĄBEK Blachy Pruszyński

Wiarygodny producent

Pokrycie dachowe stanowi dużą część budżetu przeznaczonego na budowę domu, dlatego – nawet przy bardzo ekonomicznym podejściu do materiałów budowlanych - warto postawić na renomowanego producenta. W przypadku blachy na rąbek ważna jest jakość stali pochodząca ze sprawdzonego źródła oraz wspominany wybór powłok ochronnych. Warto zwrócić uwagę na długość gwarancji oraz jej szczegółowe warunki. Mówią one m.in. o sposobach transportu, składowania czy eksploatacji, których przestrzeganie przedłuży funkcjonalność i estetyczne walory blachy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl