Nowoczesne okna – niezbędny element dobrze zaprojektowanego wnętrza

Partnerem cyklu jest Fakro
Duże okna to niezbędny element funkcjonalnego wnętrza przeznaczonego do pracy. Okna zapewniają naturalne światło, a ich designerski wygląd nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Świetnym przykładem wykorzystania nowoczesnych okien jest pracownia architektoniczna PL.architekci, która mieści się w modnej dzielnicy Jeżyce w Poznaniu.

Jeżyce – piękna dzielnica Poznania

Dzielnica Jeżyce jest uznawana za jedną z piękniejszych w Poznaniu. Uważa się nawet, że Jeżyce to nie dzielnica, a styl życia - dziennikarze i blogerzy określają ją jako najbardziej hipsterską „miejscówkę” Poznania.

Nowoczesne okna – niezbędny element dobrze zaprojektowanego wnętrza
Fakro

Na Jeżycach znajdziemy mnóstwo urokliwych knajpek i restauracji z dobrą kuchnią. Te miejsca przyciągają poznaniaków również klimatycznymi wnętrzami. Jak widać nie tylko lokale gastronomiczne Jeżyc, mają „dobre” wnętrza, czego przykładem jest pracownia architektoniczna PL.architekci.

Okna w pracowni architektonicznej. Czym jest światło dla architekta?Praca architekta to kreatywne i twórcze działanie dlatego też w pomieszczeniach pracowni postawiono na dobre oświetlenie. Każdy architekt, doskonale wie, że jasne, przestronne, wypełnione naturalnym światłem wnętrze, to podstawa dobrego projektu.

Nowoczesne okna – niezbędny element dobrze zaprojektowanego wnętrza
Fakro

Dlatego też do doświetlenia pomieszczeń biurowych wykorzystano bogato wyposażone okna dwuskrzydłowe o podwyższonej osi obrotu FDY-V duet proSky. Wszystkie montowane w zespoleniach. Górne skrzydło otwierane jest obrotowo, a dolne jest nieotwierane i wyposażone w szybę bezpieczną (laminowaną). Do zespolenia tych okien zastosowano specjalne kołnierze uszczelniające, które idealnie połączyły okna z połacią dachu.

Nowoczesne okna – niezbędny element dobrze zaprojektowanego wnętrza
Fakro

W pracowni znajdują się także zespolenia drewnianych okien dachowych o konstrukcji obrotowej. Stosując w swoim biurze okna dachowe w zespoleniach, mamy gwarancję, że pomieszczenia są pełne światła, a tym samym stały się miejscem, gdzie możemy komfortowo pracować.

Zespolenie okien dachowych oprócz lepszego doświetlenia zwiększa także pole widzenia na zewnątrz i daje poczucie kontaktu z naturą.

Nowoczesne okna – niezbędny element dobrze zaprojektowanego wnętrza
Fakro

Markiza, czyli jak chronić poddasze przed nagrzewaniem

Dodatkowo jeszcze większy komfort pracy zapewniają montowane po zewnętrznej stronie okien markizy AMZ. Markizy chronią poddasze przed nadmiernym nagrzewaniem, jednocześnie nie zaciemniają pomieszczenia, pozwalając na pracę przy zdrowym świetle dziennym. Markizy są alternatywą dla energochłonnej klimatyzacji i jak widać, w pracowni idealnie się sprawdzają.

 

INFORMACJE

Nazwa inwestycji: Pracownia Architektoniczna

Miejsce: Poznań

Czas realizacji: 2019

Zastosowane produkty FAKRO: FTS-V, FDY-V Duet proSky, markizy AMZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl