Powiew świeżości

Artykuł sponsorowany
Dobrze przemyślany projekt tchnął nowego ducha w zabudowę osiedla Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej. Skutecznie łączy on w sobie cechy, które z pozoru się wykluczają.

Wyważona kompozycja

W jaki sposób nowy budynek na powstającym osiedlu Nowy Werdon łączy przeciwne sobie cechy? Zacznijmy od początku. W miejscu nowo zaprojektowanych budowli stały poprzednio tzw. familoki, przedstawiciele tradycyjnej śląskiej architektury. W 2016 roku dokonano ich wyburzenia. Nowy projekt zakładał nawiązanie do starego budownictwa będącego częścią tożsamości regionu. W efekcie powstał budynek, który z powodzeniem łączy w sobie cechy dobrej architektury, nawiązuje do tradycji i stanowi powiew świeżości wśród okolicznych zabudowań. Wyróżnia się swoim wyglądem, ale jednocześnie harmonijnie wpisuje w otaczający krajobraz. Jest nowoczesny, ale jednocześnie nawiązuje do starszej zabudowy. Jego bryła jest prosta i czysta, a wygląd jednak bardzo wyrazisty. To budynek z charakterem.

Elementy spójnej całości

Do zabytkowych obiektów w okolicy nowy budynek nawiązuje między innymi gabarytami, spadzistym dachem pokrytym dachówką oraz elewacją z czerwonej cegły. O jego współczesnym charakterze świadczy minimalizm i prostota wykończeń z zewnątrz i w pomieszczeniach, jak również instalacja windy. Do nowoczesnych technologii w nim zastosowanych zaliczają się także okna dachowe FAKRO, które wypełniają wnętrze naturalnym światłem i zapewniają dopływ świeżego powietrza. Ponadto duże przeszklenia, w postaci okien Duet proSky oraz zespoleń okien obrotowych z kolankowymi, współtworzą unikatowy design i wyrazistą stylizację budynku. Balkony, tarasy i okna wzbogacają estetykę całej bryły, a wysmakowany styl idzie tu w parze z użytecznością dla przyszłych mieszkańców.

  • Obiekt: Osiedle Nowy Werdon
  • Miejsce: Ruda Śląska, ul. 1 maja, Polska
  • Pracownia projektowa: Małeccy Biuro Projektowe
  • Inwestor: MGSM Perspektywa
  • Wykonawca: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe “BUDMEX” Sp. z o.o.
  • Realizacja: 2019
  • Zastosowane produkty FAKRO:
  • 15x okna dachowe FTU-V P2;
  • 15x okna kolankowe BVU P2;
  • 8x okna o podwyższonej osi obrotu FDY-V/U U3 Duet proSky

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl