Skąd popularność blachodachówek na wymiar?

Materiał informacyjny Blachy Pruszyński
Blachodachówki na wymiar, mimo konkurencji ze strony swoich „następczyń” - nowoczesnych blachodachówek panelowych, z biegiem czasu wcale nie tracą na popularności. Wszystkie ich zalety można sprowadzić do trzech zalet: oszczędności, ponadczasowego wzornictwa i trwałości. Szybki i prosty montaż, szybkie zamknięcie budowy, a przy tym pewność, że relacja jakości, trwałości i ceny są oczywiste, to wszystko, co liczy się w nowoczesnym podejściu do budowy domu. Oto główne przyczyny popularności blachodachówek na wymiar!

Oszczędności

Każdy dzień budowy powoduje dodatkowe koszty, a blachodachówka wielkoformatowa to czysta oszczędność czasu i pieniędzy, z których ucieszy się każdy inwestor. Blachodachówki na wymiar docinane są fabrycznie na podstawie specjalnego programu ISOD, dzięki któremu ekipa dekarska ma gotowe do ułożenia elementy i może od razu przystąpić do pracy. To wiąże się także z mniejszymi kosztami robocizny. Jeden arkusz blachodachówki na wymiar pozwala na jednorazowe pokrycie dużej części połaci (np. model SZAFIR firmy Blachy Pruszyński to aż 9 m2). Oszczędności widać szczególnie podczas krycia dachów prostych i o dużej powierzchni, które nie generują wielu odpadów i nie wymagają dodatkowych obróbek blacharskich. Duży format oznacza również mniej punktów łączenia, co teoretycznie zmniejsza ryzyko utraty szczelności pokrycia i ubytków ciepła. A gotowy dach, szczególnie dach dwuspadowy o prostej budowie, to oszczędności na ogrzewaniu po zamieszkaniu pod nowym dachem!

Ponadczasowe wzornictwo

Blachodachówki na wymiar powstały jako tańsza alternatywa dla tradycyjnych dachówek, dlatego większość dostępnych na rynku modeli nawiązuje wprost do kształtu i koloru dachówek o przekroju fali. Ich ogromną zaletą, która nierzadko przesądza o wyborze tego materiału, jest jego niewielka waga, która nie obciąża więźby dachowej. W przypadku nowo budowanego budynku oznacza to mniejsze koszty związane z przygotowaniem konstrukcji dachu, a dla budynku remontowanego, a zwłaszcza o wartości historycznej, lekkie pokrycie dachowe okazuje się często najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Dzięki powłokom ochronnym dach zyskuje nie tylko piękny kolor, zgodny z indywidualnym projektem lub pierwowzorem budynku restaurowanego, ale również wieloletnie zabezpieczenie przed niszczącym działaniem promieniowania UV i rdzy. Niemniej osoby szukające czegoś mniej standardowego i w tej kategorii znajdą nowoczesne ujęcie klasycznej fali, czego przykładem jest blachodachówka REN z charakterystycznym wypłaszczeniem na połączeniu fal. Ponadto blachodachówkę można kłaść na dachach o mniejszym i większym kącie nachylenia.

Trwałość

Nowoczesne blachodachówki w arkuszu, szczególnie te z oferty renomowanych producentów, mają doskonałe parametry techniczne oraz zestaw akcesoriów, dzięki którym montaż jest prostszy a ryzyko rozszczelnienia czy niedopasowania poszczególnych elementów jest mocno zredukowane. Blachodachówki na wymiar dostępne są we wszystkich powłokach zabezpieczających. Najtańszy i najcieńszy jest poliester (25-35 µm), ale większą trwałość zapewniają powłoki hybrydowe (40 µm ), czyli poliestrowo-poliuretanowe, oraz najgrubsze powłoki poliuretanowe (50 µm). Powłoki mają różne nazwy rynkowe (np. powłoka poliuretanowa z połyskiem firmy Blachy Pruszyński to PURLAK, a z wykończeniem matowym – PURMAT), dlatego warto pytać o rodzaj powłoki, a nie jego nazwę, szczególnie że to właśnie rodzaj powłoki ma główny wpływ na cenę oraz długość gwarancji (Pruszyński 50 lat).

Czy nadal dziwi popularność blachodachówek na wymiar? Nie powinna! Żyjemy w czasach, w których przepych jest passe, a jego miejsce zajmuje racjonalne podejście do życia, do kredytów i wartości materialnych. W koszyku tych wartości idealnie odnajdują się produkty, które szybko pozwalają realizować marzenia, w tym te o własnym domu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl
Dodaj ogłoszenie