Przewodnik po blachach trapezowych

Materiał informacyjny Blachy Pruszyński
blacha trapezowa Blachy Pruszyński
blacha trapezowa Blachy Pruszyński

Blacha trapezowa sprawdzi się niemal wszędzie, od dachów domów jednorodzinnych, aż do pokryć monumentalnych konstrukcji. Oprócz uniwersalności, blachę trapezową cechuje również przystępna cena, która pozwala zaoszczędzić przy realizacji wymarzonego projektu. Co warto wiedzieć o blasze trapezowej? Dlaczego warto na nią postawić? Odpowiadamy!

Charakterystyka blachy trapezowej i wskazanie na jej wyjątkowość

Już sam kształt czyni blachę trapezową wyjątkową. Przekrój w kształcie trapezu do dziś pozostaje jednym z najbardziej docenionych w branży budowlanej. Opisywane blachy utożsamiane są z wysoką jakością oraz wszelako pojmowaną klasą. Na jakość blachy trapezowej składają się materiały, z których jest ona wykonana (niezastąpione stal oraz aluminium). Blacha trapezowa sprawdzi się na niemal każdej konstrukcji. Ta uniwersalność przyczynia się do tego, że typologia blachy trapezowej uległa wzbogaceniu. Inną blachę kupimy na pokrycie domu jednorodzinnego, a inną na dach hali sportowej. Pamiętajmy, by przed nabyciem konkretnego modelu, dowiedzieć się nieco więcej o jego przeznaczeniu.

Słów kilka o zastosowaniu blach trapezowych

Specyfika blachy trapezowej przyczyniła się do tego, że klienci chętnie sięgają po nią do dnia dzisiejszego. Do tego warto dorzucić fakt, że blacha trapezowa potrafi wpisać się w każdy trend. Niezmiennie największą popularnością cieszy się blacha trapezowa przeznaczona na dach domu jednorodzinnego. Dach pokryty tego typu blachą uchodzi za symbol nowoczesności, wręcz stając się jej manifestem. Ten sam typ blachy sprawdzi się również na zadaszenie garażu czy wiaty na rowery. Blacha trapezowa o znacznie wyższym profilu to idealne rozwiązanie dla znacznie większych budowli. Zagwarantuje ona magazynom i halom sportowym doskonały efekt wizualny.

Blacha na medal, czyli nieco o zaletach blachy trapezowej

Pisanie o zaletach blachy trapezowej należy zacząć od zwrócenia uwagi na jej korzystną cenę, z którą w parze idzie jakość. Dopełnieniem triady wielkich plusów blachy trapezowej jest trwałość, ponieważ pokrycie z niej wykonane będzie służyć nam przez długie lata. Choć pomiędzy poszczególnymi modelami blach trapezowych dostrzegamy pewne różnice, to zestaw zalet jest uniwersalny. Oprócz trwałości, ceny oraz jakości, blachy trapezowe cechuje m.in. wysoka wytrzymałość na ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne (niskie temperatury, promieniowanie słoneczne, intensywne opady). Blacha trapezowa to także szereg zalet związanych z kwestiami wygody. Mowa o: małym ciężarze, szybkim montażu oraz wielości zastosowań. To wszystko sprawia, że blacha trapezowa wciąż jest tak pożądanym produktem.

Typy blachy trapezowej

Typologia blach trapezowych sprowadza się do ich przeznaczenia, dlatego blachy te dzielimy na: blachy trapezowe dachowe, elewacyjne oraz konstrukcyjne. Oprócz przeznaczenia, opisane wyżej blachy różnią się również profilami. Blacha od T6 do T60 znajduje swoje przeznaczenie na elewacji. Dla blach od T14 do T60 domenę stanowią dachy domów rodzinnych. Z kolei blachy wysoko profilowane od T60 do T200 świetnie sprawdzą się na większych konstrukcjach. Każda z nich dostępna jest w modnych kolorach oraz odznacza się wielością dostępnych konfiguracji.

Jak wybrać blachę trapezową?

W doborze blachy trapezowej, za najbardziej istotną kwestię uchodzi sprawa przeznaczenia materiału. Jeden typ blachy lepiej sprawdzi się na dachu domu, drugi na pokrycie hali. Oprócz przeznaczenia, bardzo ważne są również obliczenia. Musimy dokładnie sprawdzić, ile materiału jest nam potrzebne oraz czy producent w swojej ofercie podaje rzeczywisty wymiar blachy czy efektywny. Wymiary stanowią nie tylko istotną część całości prac na dachu, ale także są elementem rynkowego współzawodnictwa, dlatego warto porównywać ceny. Przed zakupem materiałów, koniecznie sprawdźmy, czy zostały wykonane zgodnie z panującymi w branży normami (PN-EN 14782). Pamiętajmy również o doborze powłoki ochronnej, która nie tylko zwiększa odporność naszej blachy na negatywne czynniki, ale również wzbogaca jej wizualną stronę. Wszystko to można znaleźć w ofercie firmy Blachy Pruszyński, która od lat słynie z materiałów wysokiej jakości oraz stanowi gwarant satysfakcji inwestorów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Przewodnik po blachach trapezowych - Dziennik Bałtycki

Wróć na e-dach.pl e-dach.pl