Blachodachówka panelowa FIORD

Materiał informacyjny Blachy Pruszyński
blachodachówka panelowa FIORD Blachy Pruszyński
blachodachówka panelowa FIORD Blachy Pruszyński
Wybór pokrycia dachowego nie jest najłatwiejszą decyzją. Łatwo jest zgubić się wśród ofert ze strony producentów. Jakie pokrycie jest najlepszym rozwiązaniem? Odpowiedzią na te pytanie jest blachodachówka. W ofercie firmy Blachy Pruszyński dostępna jest również nowa panelówka. Co odróżnia ją od pozostałych?

Ciekawe przetłoczenie, wysokie oraz zdecydowane półokrągłe wypustki współgrające z płaskimi przerwami tworzące na dachu unikatowy rysunek, czyli blachodachówka FIORD. Przerwy nie są zupełnie płaskie gdyż posiadają podłużne, niewielkie wypustki poprawiające sztywność panelu. Minimalizują one również możliwość powstawania odkształceń, które wynikają z różnic temperatur oraz naprężeń powstałych podczas prac montażowych. Blachodachówka FIORD doskonale wygląda na domach w nowoczesnym jak i tradycyjnym stylu. Jej format powoduje, że montaż staje się prostszy. Połączenia pomiędzy panelami są niewidoczne, dzięki idealnie dopasowującym się do siebie modułom o dwurzędowych dachówkach. Niewielka waga ułatwia transport oraz składowanie w miejscu budowy, należy jednak zabezpieczyć blachodachówkę przed wilgocią. Montaż pokrycia jest bezproblemowy, ponieważ niewielkie i lekkie panele są symetryczne co umożliwia ułożenie ich od strony prawej bądź lewej (zależy to od uznania dekarza). Kolejną ważną zaletą jest dostępność panelówek – można je dostać praktycznie od ręki. Dzięki identycznym wymiarom modułów, produkowane są one na masową skalę. Optymalną ilość paneli pomoże obliczyć pracownik działu handlowego w jednym z oddziałów firmy Blachy Pruszyński lub u dystrybutora - potrzebna jest do tego jedynie powierzchnia krycia dachu.

Blachodachówka panelowa FIORD firmy Blachy Pruszyński
Blachodachówka panelowa FIORD firmy Blachy Pruszyński

Powłoki dekoracyjno-ochronne

Wszystkie blachodachówki powinny być zabezpieczone specjalną dekoracyjno-ochronną powłoką. Tworzy ona odpowiednią fakturę, kolor oraz mat lub połysk. Jednak najistotniejszą zaletą lakierów jest ochrona przed powstawaniem korozji stalowego rdzenia. Skład lakierów różni się od siebie lecz najczęściej spotyka się poliestry, poliuretany lub powłokę hybrydową, czyli połączenie obydwu materiałów. Nowością w ofercie firmy Blachy Pruszyński jest powłoka poliestrowa TOPMAT. Wyróżnia się ona gruboziarnistą, matową warstwą i jest przeznaczona do blachodachówek panelowych. Wykazuje się ona większą odpornością na rozwarstwianie i mikropęknięcia. Wysokojakościowy system powlekania o 20% bardziej zabezpiecza przed korozją i odbarwieniami.

blachodachówka panelowa FIORD Blachy Pruszyński
blachodachówka panelowa FIORD Blachy Pruszyński

Wentylacja również odgrywa ważną rolę

Należy pamiętać, że pokrycie dachowe nie jest jedynym elementem dachu. Jego konstrukcja jest zbiorem produktów, od których zależy prawidłowe funkcjonowanie dachu. Z pewnością wentylacja odgrywa jedną z ważniejszych funkcji. Nadmiar wilgoci wyrządza ogromne szkody, może powodować zniszczenie niektórych elementów, a nawet konstrukcji całego dachu. Oznacza to, że musimy zapewnić odpowiednie jego przewietrzanie. Istotny jest swobodny przepływ powietrza. Jest to ważne, ponieważ razem z nim usuwana jest zagrażająca konstrukcji oraz izolacji dachu wilgoć.

Szczeliny wentylacyjne są najskuteczniejszym rozwiązaniem w walce ze skraplającą się parą wodną. Ich wlot musi znajdować się w okapie, natomiast wylot w kalenicy oraz narożach dachu. Nie powinny być one całkowicie otwarte, więc ważne jest zapewnienie wentylacji nie wpływając przy tym na szczelność pokrycia dachowego. Pomocne w tym mogą okazać się akcesoria dachowe, które należy zakupić razem z pokryciem.

Rodzaj i ilość potrzebnych akcesoriów zależy od poziomu skomplikowania dachu oraz jego kształtu. Zakupu dodatkowych elementów powinno się dokonywać wraz z kupnem pokrycia dachowego, co ułatwi dobrać pasujący kolor. Zoptymalizować rozwiązanie nawet w przypadku dachów najbardziej skomplikowanych pomogą doradcy firmy Blachy Pruszyński. Należy pamiętać, że wybór dobrej jakości produktów oraz profesjonalny montaż zapewni estetyczny wygląd dachu oraz da gwarancję trwałości i szczelności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-dach.pl e-dach.pl
Dodaj ogłoszenie